Starosta jasielski Adam Pawluś, mimo że przegrał w sądzie, nie chce się z tym pogodzić

Starosta Adam Pawluś komentując artykuł, który opublikowaliśmy 30 marca, zarzucił nam brak obiektywizmu i nierzetelność. W tekście, który pojawił się na stronie powiatu, starosta Pawluś twierdzi, że firma, którą pozwał, zachowała się nieprofesjonalnie. Informacje, które podał starosta, są nieprawdziwe.

W dniu 19 marca Sąd Apelacyjny w Rzeszowie prawomocnie rozstrzygnął spór pomiędzy powiatem jasielskim a firmą Architects & Co Andrzej Chrzanowski. Firma z Wrocławia była autorem projektu przebudowy szpitala. Starostwo złożyło przeciw firmie pozew za przekroczenie terminów w korekcie projektu.

Kiedy władze w starostwie objął zarząd powiatu na czele z Adamem Pawlusiem, odstąpiono od inwestycji. Doszło jedynie do przebudowy bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią. Prace wykonano za ok. 21 mln zł. Pawluś licząc, że odzyska przynajmniej część pieniędzy za projekt architektoniczny (1,3 mln zł) skierował sprawę do sądu. Sąd prawomocnym wyrokiem oddalił roszczenia zarządu powiatu. Dodatkowo, sąd zasądził zwrot kosztów na rzecz Andrzeja Chrzanowskiego w kwocie prawie 20 tys. zł złotych oraz zasądzony na rzecz PZU zwrot kosztów w wysokości 5,4 tys. zł.

Za: naszemiasto.pl , Wiadomości Jasło

Get involved!

Comments

No comments yet