Rzecznik Prawa Pacjenta żąda wyjaśnień od Multimedu, dlaczego tak trudno jest się tam zarejestrować do lekarza

Rzecznik Praw Pacjenta zainteresował się sytuacją pacjentów przychodni zdrowia Multimed w Oświęcimiu po tym, jak przeczytał nasz tekst „Pacjentom Multimedu puszczają nerwy. Niektórzy przez tydzień nie mogą się zarejestrować do lekarza”. Żąda wyjaśnień.

– Rzecznik Praw Pacjenta zaniepokojony sytuacją pacjentów dotyczącą trudności w telefonicznym umówieniu wizyty, wystąpił do Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Multimed w Oświęcimiu z prośbą o wyjaśnienia – informuje Małgorzata Duda z Departamentu Dialogu Społecznego i Komunikacji Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

W tekście opisaliśmy sytuację 74-letniej pani Anny z Oświęcimia. Schorowanej kobiecie przez tydzień, mimo wielu prób, nie udało się zarejestrować do „swojego” lekarza w Multimedzie. Z reguły nikt nie podnosił słuchawki. Gdy już udało się połączyć, nie było miejsc.

Kobieta ma orzeczony stopień niepełnosprawności i ogromne problemy z poruszaniem się. Dlatego poprosiła m.in. sąsiadkę, by ta osobiście załatwiła sprawę w ośrodku zdrowia. Niestety i jej nie udało się umówić wizyty, bo znów… nie było już bloczków do lekarza.

Oświęcim. Rejestracja w Multimedzie jest ponad siły pacjentów

Inni pacjenci Multimedu przyznają, że też mają problemy, by zarejestrować się do lekarza. Pod naszym tekstem opisali bardzo dużo takich samych historii.

Dyrekcja Multimedu, który w połowie grudnia ub. roku połączył się ze spółką „Elvita”, a niebawem stanie się częścią PZU Zdrowie, zapewnia, że to czasowe problemy związane z wdrażaniem nowego systemu informatycznego. Prosi pacjentów o cierpliwość.

Rzecznik Praw Pacjenta podkreśla jednak, że każda przychodnia powinna zapewnić bieżącą rejestrację pacjentów na podstawie zgłoszenia osobistego lub za pośrednictwem osoby trzeciej, w tym przy wykorzystaniu telefonu lub innych środków komunikacji elektronicznej.

AUTOR: MMG

Gazeta Krakowska

Get involved!

Comments

No comments yet