Ruszyły egzaminy na prawo jazdy – w nowym reżimie sanitarnym

Po dwumiesięcznym przestoju, egzaminy na prawo jazdy ruszyły pełną parą. Największym zainteresowaniem przyszłych kierowców cieszy się egzamin na kategorię B. Po wznowieniu działalności WORD-ów, w regionie przeprowadzono ich już ponad 1100. Jak wygląda egzamin na prawo jazdy w reżimie sanitarnym – sprawdziliśmy w Rzeszowie. środek w rankingu Rankomatu – zajął pierwsze miejsce wśród miast wojewódzkich, w których najłatwiej zdać prawo jazdy.

W kolejce na egzamin kandydaci na kierowców ustawiali się dziś m.in. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Niektórzy na ten dzień czekali tygodniami, bo z powodu pandemii WORD-y zawiesiły swoją działalność na ponad dwa miesiące.

WORD-y na Podkarpaciu przeprowadzają już egzaminy na wszystkie kategorie. Największym zainteresowaniem cieszy się kategoria B, która uprawnia do prowadzenia samochodów osobowych. Egzaminy praktyczne na tę kategorię najwcześniej, bo 11 maja ruszyły w Przemyślu. Do dziś przeprowadzono ich prawie 400. W pozostałych ośrodkach przyszli kierowcy osobówek mogli przystąpić do egzaminu od 1 czerwca. W ciągu kilku dni w Krośnie przeprowadzono ich 244, w Tarnobrzegu – 200, a w Rzeszowie – 280.

Egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym – to oznacza zachowanie odstępów, obowiązkowe maseczki i rękawiczki. Z kolei przystępujący do egzaminu motocykliści muszą pamiętać o zabraniu swojego kasku i zestawu słuchawkowego. Reżim sanitarny obowiązuje nie tylko zdających, ale także egzaminatorów. Po każdym egzaminie samochody są dezynfekowane. Na egzamin można zapisać się telefonicznie lub przez internet. Za egzamin teoretyczny trzeba zapłacić 30 zł – praktyczny na kategorię B. kosztuje 140 złotych.

Źródło:Aktualności, TVP3 Rzeszów

Dodaj komentarz