Program Międzyzdrojska Karta Mieszkańca ruszył z kopyta

Jak czytamy w portalu eswinoujscie.pl w Międzyzdrojach ruszył w marcu zapowiadany przez samorząd lokalny program Międzyzdrojska Karta Mieszkańca, oferujący pakiet atrakcyjnych ulg i przywilejów dla płacących podatki w Międzyzdrojach. Ma on być nie tylko ukłonem władz w stronę zaniedbywanych dotąd kosztem skupiania uwagi na turystach, mieszkańców, ale również sposobem na zwiększenie wpływów do budżetu miasta z podatków. Po trzęsieniu ziemi w lokalnej gospodarce opartej głównie na turystyce, które wywołali rządzący pandemicznymi ograniczeniami, każdy grosz w walce o przetrwanie stał się na wagę złota.           

Władze miasta planowały w ramach Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca dla jej uprzywilejowanych posiadaczy darmowe parkingi i to bez względu na strefę, bonusy na wybrane usługi oraz zniżki na ofertę kulturalną i sportową miasta. Samorządowcy nie zapomnieli również o specjalnych względach dla najstarszych mieszkańców, a także o świadczeniu rodzinnym z tytułu urodzenia się każdego nowego Międzyzdrojanina.          

Jak czytamy w portalu eswinoujscie.pl do tej pory, na dobry początek akcji wydano już mieszkańcom, oczywiście tym, którzy rozliczyli podatek roczny na miejscu, ponad 100 kart, a duże zainteresowanie, pomimo pandemicznych ograniczeń, zasadami programu może sugerować, że będzie ich wkrótce znacznie więcej. Stopniowo zwiększa się też baza lokalnych firm przystępujących do programu, a tym samym oferta usług, co wpłynie na jeszcze większą atrakcyjność karty. Proponowane dotąd przez przedsiębiorców przystępujących do programu parnerskiego zniżki sięgają od 10 do nawet 50 procent. W ofercie znalazły się już usługi remontowe, transportowe, fryzjerskie, lecznicze, a nawet turystyczne.      

Dodatkowo międzyzdrojscy seniorzy posiadający tę atrakcyjną kartę, którzy ukończyli 65 lat mogą liczyć na wsparcie w ramach tzw. Bonu Seniora, czyli jednorazowego świadczenia w wysokości 150 zł. Wystarczy w okresie od 1 maja do 30 września złożyć stosowny wniosek i otrzymane środki można zainwestować wedle uznania, najlepiej wspierając lokalną gospodarkę.         

Więcej na temat MKM oraz ofercie programu na stronie:  https://karta.miedzyzdroje.pl/

Opracowanie BC 

https://miedzyzdroje.tv/kolejni-partnerzy-w-karcie-mieszkanca/
  • Obraz geralt z Pixabay
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz