Prezydent Przemyśla zarzuca radnemu płatną protekcję i zapowiada zgłoszenie do prokuratury

Prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun zapowiada, jeszcze w tym tygodniu, zgłoszenie do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego Komisji Sportu, radnego klubu Regia Civitas, Bartłomieja Barczaka.

Prezydent Przemyśla zarzuca radnemu z ramienia Regia Civitas korupcję polityczną. Jak mówi, Bartłomiej Barczak publicznie, między innymi podczas spotkania z przewodniczącymi klubów radnych, postawił ultimatum. Zgodził się poprzeć wniosek o przekazanie 700 tysięcy złotych dotacji dla Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pod warunkiem przywrócenia do pracy byłego dyrektora ośrodka oraz jednej z byłych urzędniczek. Słowa prezydenta potwierdza dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Greta Ostrowska. Jak zapewnia, również w kuluarowych rozmowach, przewodniczący miejskiej komisji sportu mówił wprost, że zagłosuje za dotacją, jeśli do pracy w POSiRze zostanie przywrócony poprzedni dyrektor. Greta Ostrowska podkreśla, że najważniejsze w tej sprawie jest to, że w ten sposób blokowana jest dotacja, bez której nie będzie możliwe m.in. uruchomienie sztucznego lodowiska, ani wyciągu krzesełkowego na stoku narciarskim – w sezonie zimowym.

Radny Bartłomiej Barczak odmówił skomentowania sprawy przed kamerą. Zapowiedział, że do zarzutów odniesie się podczas wspólnej konferencji prasowej przedstawicieli klubów radnych Regia Civitas, PiS i SLD.

Źródło: TVP 3 Rzeszów-Aktualności