Powstanie tymczasowy most na rzece Kamienica

Most jest nieczynny od 22 czerwca tego roku z powodu uszkodzenia elementów nośnych jego konstrukcji przez wezbrane wody rzeki Kamienica. Fot. nowysacz.pl

Prezydent Nowego Sącza podpisał w środę umowę z firmą, która zbuduje tymczasowy most na rzece Kamienica. Przeprawa powinna zostać oddana do użytku w październiku tego roku. Dotychczasowy most został zamknięty w czerwcu z powodu uszkodzenia przez wezbraną wodę.

Jak poinformował w środę prezydent miasta Ludomir Handzel, tymczasowa przeprawa posłuży mieszkańcom Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej, a także okolicznych gmin Grybów i Nawojowa, którzy z powodu zamknięcia dotychczasowego mostu musieli nadkładać drogi, aby dostać się do Nowego Sącza.

Most na rzece Kamienica będzie posiadał dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton. Zgodnie z planami powinien zostać udostępniony do ruchu pod koniec października tego roku i działać do końca przyszłego roku. W tym czasie ma być budowana stała przeprawa.

„Musimy działać bez zbędnej zwłoki – przekazuję plac budowy dla wykonania tymczasowej przeprawy, która posłuży mieszkańcom Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej i okolicznych gmin. Działamy sprawnie i natychmiast przystępujemy do prac” – zaznaczył prezydent Handzel.Źródło:

Dodaj komentarz