Powstaje Politechnika Bydgoska. Minister Edukacji i Nauki z wizytą na UTP

W dniu 27 maja br. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy odwiedził minister edukacji i nauki – dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL.

Podczas konferencji prasowej minister pogratulował społeczności akademickiej decyzji o przekształceniu Uczelni w Politechnikę Bydgoską.

– Nie ma politechniki w województwie kujawsko-pomorskim. To niezwykle ważne, aby jedna z kilkunastu tego typu polskich uczelni wkrótce rozpoczęła funkcjonowanie w tym regionie. To będzie najmłodsza politechnika z 70-letnim stażem. Przekształcenie daje większe możliwości rozwojowe, podnosi prestiż tej zasłużonej Uczelni, która ma znakomite wyniki naukowe i dydaktyczne. Uczelnia ma także swoje plany inwestycyjne. To m.in. Akademickie Centrum Sportu, które będzie służyło nie tylko studentom ale również mieszkańcom Bydgoszczy – mówił dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL.

Minister edukacji i nauki zadeklarował wsparcie przez resort rozwoju przyszłej Politechniki Bydgoskiej, w tym budowy Akademickiego Centrum Sportu w fordońskim kampusie.

źródło:

  • portal informacyjny Uniwerystetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy z dn.27.05.2021r.
  • https://www.utp.edu.pl/pl/uniwersytet/aktualnosci/2663-minister-edukacji-i-nauki-z-wizyta-na-utp
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz