Powiat elbląski wyda dziesiątki milionów złotych na remonty dróg

To jest wyjątkowa, historyczna sytuacja. Tak o obecnym planie remontów dróg w powiecie elbląskim mówi starosta elbląski Maciej Romanowski. Powiat, którego budżet wynosi ponad 70 milionów złotych, zmodernizuje drogi za 30 milionów złotych.

Jest to możliwe dlatego, że do naprawy każdej z dróg dołożą się gminne samorządy. Ponad 12 milionów złotych to dofinansowanie z rządowego programu Narodowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych.

Powiat i pięć samorządów opracowały wspólnie, trochę na zapas, komplet wniosków – tłumaczy starosta Romanowski. Okazał się, że na liście zaakceptowanej przez premiera znalazły się wszystkie. Rząd przekaże samorządowi na ten połowę potrzebnej kwoty. Resztę pieniędzy powiat dołoży z pożyczki wziętej na ten cel. Dorzuci się do inwestycji też pięć gmin, które mają na swoim terenie drogi przyjęte do programu.

Plan remontów dróg w powiecie elbląskim zakłada, że prace na które samorząd otrzymał dofinansowanie będą wykonane w tym i przyszłym roku. Przetargi już są ogłoszone. Jeszcze jedna droga – kosztem 7 milionów złotych – zostanie sfinansowana w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Źródło: ro.com.pl

Foto: Łukasz Węglewski/ PR Olsztyn

Get involved!

Comments

No comments yet