Ponad 6 mln zł na stypendia dla uczniów i studentów

Ponad tysiąc uzdolnionych uczniów i studentów z Małopolski otrzyma stypendia. W sumie małopolska młodzież otrzyma ponad 6 mln zł – zdecydował zarząd województwa. Wsparcie trafi zarówno do osób, które uzyskały wysokie średnie, jak i do tych mających osiągnięcia artystyczne lub sportowe.

Środki w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego trafią zarówno do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wszystkich typów, którzy kształcą się w małopolskich placówkach lub mieszkają na terenie województwa, a także do studentów.

Wsparcie pozyskane ze środków unijnych w wysokości ponad 5 mln zł otrzyma 815 uczniów; każdy z nich może liczyć na stypendium w wysokości od 4,8 tys. zł do 7,2 tys. zł.

Kolejny mln zł na ten cel przeznaczył zarząd województwa, a kwota trafi do 200 uzdolnionych osób mających osiągnięcia humanistyczne, sportowe lub artystyczne. Mogą oni liczyć na pomoc w wysokości od 3,5 do 5 tys. zł. 15 stypendiów przeznaczonych zostanie także dla studentów.

W sumie małopolska młodzież otrzyma pomoc w wysokości ponad 6 mln zł. Aby ją uzyskać należało m.in. zdobyć wysoką średnią z przedmiotów szkolnych i wykazać się ponadprzeciętnymi osiągnięciami. Dodatkowe punkty trafiały m.in. do laureatów konkursów i olimpiad, a także m.in. do tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej lub pochodzą z terenów wiejskich.

Źródło:

Dodaj komentarz