Patrole rowerowe dzierżoniowskiej Straży Miejskiej

Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyły w Dzierżoniowie patrole rowerowe straży miejskiej. Funkcjonariusze na jednośladach pełnią służbę w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców, czuwając nad ich bezpieczeństwem.


Patrole na rowerach dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż patrole piesze. Strażników na rowerach będzie można spotkać w miejscach bardzo popularnych wśród mieszkańców Dzierżoniowa. Nie zabraknie ich także na głównych ścieżkach rowerowych.

Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy jest zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego oraz wykroczeniom i przestępstwom. Na pierwsze efekty nie trzeba było czekać długo. Przy parku Buczyłki patrol rowerowy ujawnił i ukarał mandatami mężczyzn, którzy nie bacząc na przechodniów pili alkohol. Pouczono również kilka osób, które nie zachowały środków ostrożności w związku z opieką nad zwierzętami.

Wszystkim cyklistom Straż Miejska przypomina o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ale także o uprzejmości i zdrowym rozsądku na licznie uczęszczanych ścieżkach rowerowych. Pamiętajmy, że jeżdżą nimi również dzieci, które bezwzględnie powinny być wyposażone w kaski.  

Pamiętajmy, że przy przejeżdżaniu przez jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i stosować zasady ograniczonego zaufania nawet wtedy, gdy cyklista ma pierwszeństwo. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i samochodów kończą się z reguły poważnymi obrażeniami po stronie tych pierwszych.

Źródło i foto: UM w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz