Odwołano dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego

Jak donosi regionalny portal gp24.pl odwołano ze stanowiska dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego, pełniącego te funkcję od 2016 roku, Marka Sobockiego. Co ciekawe jeśli chodzi o przyczyny tej nagłej decyzji, zarówno ministerstwo klimatu i środowiska jak i gdański oddział CBA, które jak wynika z ustaleń Głosu Pomorza prowadzą równolegle w instytucji kontrolę, nabrały wody w usta.         

Dotychczasowe ustalenia nie przyniosły odpowiedzi na pytanie o co w tej sprawie chodzi. Rzecznik prasowy ministerstwa Aleksander Brzózka dyplomatycznie nie podał żadnych szczegółów, kryjąc je za formułą: ,,zgodnie z prawem powód nie musi zostać podany – przy powołaniu i odwołaniu”, a pytanie lokalnych mediów do resortu sprawującego nadzór nad SPN o przyczynę i zakres prowadzonej kontroli, na razie też pozostaje bez odpowiedzi.         

Również nic nie wynika z komunikatu wydanego w tej sprawie przez CBA, oprócz tego, że służby zainteresowały się dokumentacją instytucji: ,,Służby specjalne, w tym Centralne Biuro antykorupcyjne, nie informują jakie sprawy, osoby, firmy i instytucje pozostają lub też nie pozostają w zainteresowaniu CBA. Biuro informuje już o efektach działań i zrealizowanych sprawach”. Na odpowiedź o co chodzi trzeba więc będzie poczekać do czasu zakończenia prowadzonych przez ministerstwo i CBA kontroli.          

Marek Sobocki związany zawodowo z narodowymi parkami krajobrazowymi od 1993 roku, od 2007 do 2016 roku pełnił w SPN funkcję zastępcy dyrektora i wygrał konkurs na stanowisko zarządzającego instytucją, po odwołaniu ze stanowiska Katarzyny Woźniak. Obecnie obowiązki dyrektora SPN pełni do czasu powołania nowego, dotychczasowy zastępca Marka Sobockiego.         

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz