Obywatele przeciwko szczepieniom

Do rady miejskiej Zielonej Góry wpłynęły petycje w sprawie szczepień przeciwko covid.

Narodowy Program Szczepień, które mają być rzekomo antidotum na nieprzewidywalnego wirusa, choć tego czym są w rzeczywistości jeszcze nikt nie wie, nawet producenci, rozbija się o chroniczny brak tych ponoć cudownych i bezpiecznych preparatów. Jednak i na to znalazła się rada, jak czytamy na portalu gov.pl, Polska będąca w czołówce naj…, również z tym problemem wspaniale sobie poradzi. Rodzima spółka Mabion przy całkiem pokaźnym wsparciu finansowym z Polskiego Funduszu Rozwoju już szykuje się do seryjnej produkcji w kraju, szczepionki przeciwko covid opracowanej przez amerykańską firmę Novavax.           

Tyle trudu i zachodu aby pozbyć się raz na zawsze problemu koronawirusa, a tu jak zwykle wkraczają do akcji niewdzięcznicy, którzy nie dość, że nie chcą się szczepić, to jeszcze innym zamierzają to utrudniać. Jak donosi portal gazetalubuska.pl do rady miasta Zielona Góra wpłynęło aż siedem petycji z apelem o oszczędzenie mieszkańcom miasta eksperymentów medycznych typu niesprawdzone szczepienia przeciwko covid. Rada miasta wnikliwie, jak przystało na organ stanowiący gminy, zajęła się sprawą zaprzątającą myśli mieszkańców, biorąc pod uwagę opinię komisji skarg, wniosków i petycji oraz stanowisko prezydenta i … wszystkie petycje rozpatrzyła negatywne.             

Uzasadnienie takiej decyzji jest oczywiste i było do przewidzenia, rada miasta zgodnie z ustawą o samorządzie nie ma kompetencji do decydowania w sprawie rządowej taktyki zapobiegania covid, której narzędziem jest Narodowy Program Szczepień. Poza tym przecież szczepienia na tę jedyną absorbującą wszystkich chorobę zakaźną nie są obowiązkowe. Obowiązkowe może nie, ale już pojawiły się przypadki utraty pracy z powodu odmowy poddania się szczepieniu, nie mówiąc o tym, że powrót do ,,normalności” będzie przywilejem tylko zaszczepionych.

Trudno więc się dziwić tego typu inicjatywom dalekowzrocznych obywateli, którzy postanowili nie czekać z założonymi rękami na nieprzewidywalne skutki rozpędzonej koronamachiny.             

Opracowanie BC 


Źródło:   https://gazetalubuska.pl/zlozono-7-petycji-wzywajacych-rade-miasta-do-niepoddawania-sie-szczepionkom-przeciw-covid19-mieszkancow-zielonej-gory/ar/c14-15472146

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz