Nowa jednostka strażaków w Rzeszowie. Z myślą o lotnisku, autostradzie i S19

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 ma być gotowa na przełomie sierpnia i września. Jest to nowoczesny budynek, składający się m.in. z części administracyjno-biurowej, sal podziału bojowego, hali garażowej, części magazynowo-warsztatowej, stacji obsługi przeznaczonej do prowadzenia przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań ochrony chemicznej, myjni samochodów pożarniczych, sali szkoleniowej. Powstanie tu sala edukacyjna „OGNIK” sprzyjająca kształtowaniu postaw i nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży, oraz komora dymowa niezbędna do szkolenia strażaków. Dodatkowo obiekt będzie przystosowany do pełnienia funkcji rezerwowego stanowiska kierowania podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP. Obok głównego budynku powstaje wspinalnia, na której zaplanowano suszarnię węży, ściankę wspinaczkową oraz infrastrukturę niezbędną do ćwiczenia sportu pożarniczego. Bartosz Gubernat

We wrześniu planowane jest oddanie do użytku nowej jednostki strażackiej na terenie strefy ekonomicznej Dworzysko. Mimo epidemii prace budowlane idą zgodnie z planem.

W 2017 roku za pieniądze przekazane przez prezydenta Rzeszowa wykonano projekt obiektu. Rok później zaczęła się budowa. Poza głównym budynkiem budowany są place manewrowe, wspinalnia służąca m.in. do suszenia i serwisu węży strażackich oraz wielofunkcyjne boisko sportowe będące elementem wspomagającym utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej strażaków.

– Nowa jednostka znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu, spowoduje znaczne skrócenie czasu dojazdu do zdarzeń w północno-zachodniej jego części, wpłynie na poprawę zabezpieczenia stref przemysłowych oraz międzynarodowego lotniska Rzeszów-Jasionka. Zastępy ratownicze także dużo szybciej dotrą do zdarzeń na autostradzie i nowo budowanej drodze ekspresowej

– mówi mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 ma być gotowa na przełomie sierpnia i września. Jest to nowoczesny budynek, składający się m.in. z części administracyjno-biurowej, sal podziału bojowego, hali garażowej, części magazynowo-warsztatowej, stacji obsługi przeznaczonej do prowadzenia przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań ochrony chemicznej, myjni samochodów pożarniczych, sali szkoleniowej.

– Powstanie tu sala edukacyjna „OGNIK” sprzyjająca kształtowaniu postaw i nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży – mówi Marcin Betleja.

Powstaje tu także komora dymowa niezbędna do szkolenia strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Dodatkowo obiekt będzie przystosowany do pełnienia funkcji rezerwowego stanowiska kierowania podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Obok głównego budynku powstaje wspinalnia, na której zaplanowano suszarnię węży, ściankę wspinaczkową oraz infrastrukturę niezbędną do ćwiczenia sportu pożarniczego.

Za:

Nowiny

Get involved!

Comments

No comments yet