Minister rozwoju: mam zamiar spotkać się z Szymonem Hołownią

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Poglądy pani Jadwigi Emilewicz są zbieżne z poglądami Pana Hołowni więc zdaje się że może dojść do porozumienia tych dwojga (przypis red).

Mam zamiar spotkać się z Szymonem Hołownią, który rozpoczynając kampanię powiedział, że jestem jedną z tych osób, z którą wyobraża sobie współpracę – zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, ma nadzieję na przekonanie Hołowni do oddania głosu na Andrzeja Dudę.

„Być może uda się mi go (Szymona Hołownię – PAP) przekonać do tego, żeby oddał głos na Andrzeja Dudę, a za jego pośrednictwem przekonać i jego wyborców” – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w poniedziałek dziennikarzom w Krakowie. Wicepremier pogratulowała Hołowni wyniku uzyskanego w wyborach prezydenckich i określiła ten wynik „ogromnym sukcesem”.

Zapowiadając osobiste spotkanie z Hołownią minister Emilewicz oceniła: „Na pewno jest nam blisko światopoglądowo. Sam pan Szymon Hołownia mówi o sobie językiem nowoczesnego, współczesnego konserwatysty; z całą pewnością łączy nas także wspólnota przekonań”.

Dopytywana o plany Andrzeja Dudy przed II turą wyborów powiedziała, że na pewno będzie on adresował swoją ofertę do wszystkich wyborców, w tym tych którzy głosowali na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Zdaniem Emilewicz Polsce w czasie wychodzenia z kryzysu spowodowanego koronawirusem potrzebna jest przede wszystkim „dobra, szybka, bezpieczna współpraca pomiędzy ośrodkiem rządowym a pałacem prezydenckim”. „Gwarantem takiej współpracy jest pan prezydent Andrzej Duda” – zaznaczyła.

Przypomniała też historię z przełomu wieków, kiedy – jak mówiła – „mieliśmy trudną kohabitację pomiędzy prezydentem Kwaśniewskim a rządem Akacji Wyborczej Solidarność”. „Przypomnijmy rekordową liczbę zawetowanych ustaw, w tym także tak ważnych jak ustawa reprywatyzacyjna, ta obniżająca podatki czy wreszcie ustawa o finansach publicznych przy okazji reformy samorządowej” – wyliczała wicepremier i podkreśliła, że „dziś Polska nie ma czasu na spory i napięcia pomiędzy pałacem prezydenckim a rządem, dlatego prezydent będzie także rozmawiał, pokazując racjonalne argumenty, z wyborcami Rafała Trzaskowskiego”.

Według niej obóz rządzący ma dobrą ofertę. Wśród swoich nowych wyborców widzi wielu młodych ludzi, do których adresowane są m.in. programy nakierowanym na poprawę jakości życia w miastach, polityki klimatycznej, tym wszystkim co wiąże się z przedsiębiorczością.

Zdaniem Emilewicz to, że w czasach pandemii możemy z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość, jest efektem – jak mówiła – dobrej, skutecznej polityki rządu i dobrej, skutecznej współpracy pomiędzy rządem a prezydentem.

Minister rozwoju wzięła udział w poniedziałek w konferencji „Wpływ COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych”, organizowanej w Krakowie przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.Źródło:

Get involved!

Comments

No comments yet