Minister Kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki

– Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki – deklarował podczas dzisiejszej wizyty na Zamojszczyźnie Piotr Gliński. Wicepremier i minister kultury doglądał inwestycji realizowanych przy finansowym udziale jego resortu.

Chodzi o trwające remonty największego w Polsce XVII-wiecznego barokowego kościoła Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, obiektu Akademii Zamojskiej oraz budynku Infułatki, w którym mieści się Muzeum Sakralne Katedry Zamojskiej. Łączna wartość tych prac wynosi 80 mln zł, z czego 55 mln zł w ramach funduszy unijnych przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Cieszymy się bardzo, że zamojskie zabytki podlegają gruntownej renowacji, a część tych remontów jest już zrealizowana – podkreślał Gliński. Wicepremier w trakcie spotkania z dziennikarzami został zapytany m.in. o szanse na budowę filharmonii.

– Pan prezydent był u mnie dwukrotnie w tej sprawie. Myślimy i rozmawiamy o tym. Jest to realne, tylko krok po kroku, bo taka inwestycja to są duże pieniądze. Zależy nam na tym, żeby miasta tej skali jak Zamość się rozwijały – podkreślił.

Przed wizytą w Zamościu Piotr Gliński odwiedził Bondyrz. Uczestniczył tam w otwarciu nowych sal ekspozycyjnych w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa „Adama”.

Autor: Toma

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Get involved!

Comments

No comments yet