Mimo wcześniejszych wpadek były radny chce zarządzać miejskim obiektem sportowym

Maciej Szyszko do niedawna radny przychylnego prezydentowi miasta klubu Bezpartyjni, zrezygnował z mandatu radnego kiedy na jaw wyszło, że stowarzyszenie dotowane z budżetu miasta Prawy Brzeg Kultury, którego był prezesem, wydawało publiczne pieniądze niezgodnie z ich przeznaczeniem. Po wielu przeprowadzonych kontrolach przez urząd miasta stwierdzono nieprawidłowości w rozliczaniu projektu realizowanego przez stowarzyszenie, a dotyczącego prowadzenia dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz klubu seniora.         

Jak czytamy w portalu szczecin.tvp.pl wszystkie wszczęte dotychczas przez urząd kontrole wykazały, że łącznie aż 108 tys. zł z miejskiej dotacji zostało wydanych w ramach realizacji tego zadania publicznego niezgodne z ich przeznaczeniem. Nieprawidłowości dotyczą m.in. wypłaty wynagrodzenia za zajęcia, których nie było, zakupu koszulek za ponad 22 tys. zł, których w takiej ilości na stanie placówki też nie było, aparatu fotograficznego wartego prawie 14 tys. zł, czy zakupu ogromnych ilości owoców, słodyczy i wody liczonych w setkach kilogramów i butelek, które do seniorów nie trafiły.          

Urząd miasta w ramach rozliczenia projektu zobowiązał stowarzyszenie do zwrotu środków wydatkowanych niezgodnie z warunkami zawartej umowy. Pieniądze zostały oddane, a władze miasta uznały sprawę, zgodnie zresztą z obowiązującymi zasadami rozliczania projektów publicznych, za zamkniętą. To nie podoba się jednak lokalnym politykom opozycyjnym, którzy upatrują w tym jakichś specjalnch względów. Według przewodniczącej klubu PiS w sejmiku województwa Małgorzaty Jacyny-Witt: ,,(…)pan prezydent w jakimś sensie otwiera parasol ochronny nad swoim byłym radnym. Człowiekiem, z którym dosyć długo i aktywnie współpracował”.                  

Sprawa byłego radnego wróciła na tapetę, kiedy okazało się, że znowu ciągnie go do publicznych pieniędzy. Jak donosi portal szczecin.tvp.pl firma, której jest właścicielem stanęła jako jedyna do przetargu na zarządzanie kompleksem sportowym na szczecińskim prawobrzeżu, a smaczku sprawie dodaje jeszcze bardziej fakt, że nie kto inny tylko Maciej Szyszko właśnie złożył wcześniej w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego projekt budowy tego obiektu sportowego, którego koszt wynosi 4 mln zł.       

Więcej na stronie:  https://szczecin.tvp.pl/51830385/ponad-100-tys-zl-z-miejskiej-kasy-na-owoce-czy-aparat-szokujace-dzialania-bylego-radnego

Opracowanie BC 
Źródło:  

Dodaj komentarz