Lubelski ratusz chce mieć nowy biurowiec. Wyburzą stary budynek

Budynek przy Leszczyńskiego 20. (fot. fot. Maciej Kaczanowski)

Jeszcze w wakacje ogłoszony ma być przetarg na projekt i budowę biurowca dla Urzędu Miasta przy Leszczyńskiego 20 w miejscu stojącego tu starego budynku. Do niedawna Ratusz planował, że osobno zleci projekt, a potem, osobno, budowę. Dzięki zmianie planów wydatki przesuną się na przyszły rok.

Zapowiadany wielokrotnie nowy biurowiec miał stanąć w miejscu wysłużonego budynku Urzędu Miasta przy ul. Leszczyńskiego 20. Jego stan jest nienajlepszy, dlatego prezydent postanowił, że najpierw przeniesie stąd wszystkich urzędników, a potem zburzy biurowiec.

Przeprowadzka, głównie na Spokojną 2, miała się skończyć w czerwcu, więc teoretycznie w starym gmachu nie powinien pracować już nikt. Okazuje się, że budynek nie całkiem opustoszał. – Z pomieszczeń biurowych oraz magazynowych nadal korzysta część pracowników urzędu, m.in. Biura Obsługi Kancelaryjnej – przyznaje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

Kiedy zaczną się poszukiwania wykonawcy? – Miasto jest w trakcie dokumentacji przetargowej na budowę nowego biurowca urzędu. Przetarg prawdopodobnie zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia – odpowiada Głazik. Mimo to Ratusz nie zmienia zapowiadanego terminu zakończenia robót. – Odbiór gotowego budynku powinien nastąpić w 2023 roku.

Całkowity koszt inwestycji przy Leszczyńskiego 20 był szacowany przez miejskich urzędników na kwotę 60 mln zł. Później urzędnicy skorygowali te szacunki, spodziewane koszty urosły do 80 mln zł, a Rada Miasta zatwierdziła w marcu zwiększenie limitu wydatków.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz