Kraków. Trwa wielkie wyburzanie wiaduktu nad ul. Armii Krajowej

Trwa rozbiórka wiaduktu kolejowego nad ul. Armii Krajowej. Ulica jest zamknięta. Objazd dla kierowców wyznaczony został ul. Bronowicką i Rydla.

Stary wiadukt kolejowy będzie demontowany do nocy z niedzieli na poniedziałek, czyli z 22 na 23 marca. W poniedziałek ul. Armii Krajowej ponownie wznowiony zostanie ruch samochodowy, ale w rejonie wiadukt kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jednym pasie w każdym z kierunków (obecnie po dwa pasy).

– W weekend demontowane będzie przęsło nad jezdnią, w kolejnych tygodniach prowadzone będzie wyburzanie przyczółków. Następnie w miejsce starego obiektu powstanie nowy – zapowiadał już kilka dni temu Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK. Sąsiednie wiadukty zostały już zmodernizowane.

W weekend, w związku z zamknięciem przejazdu ul. Armii Krajowej pod wiaduktami PKP, trasami objazdowymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. I tak np. autobusy nr 120, 238, 248, 258, 268, 278 od Krowodrzy Górki (linia 120) i miejscowości zlokalizowanych poza Krakowem do ul. Radzikowskiego pojadą bez zmian, a następnie: zawrócenie na Rondzie Ofiar Katynia – Radzikowskiego – Wizjonerów – Bronowice Małe Wizjonerów. Powrót: Bronowice Małe Wizjonerów – Wizjonerów – Armii Krajowej – Radzikowskiego i dalej po stałych trasach. Przystanek „Rondo Ofiar Katynia” w kierunku Bronowic Małych Wizjonerów zostanie przeniesiony na ul. Radzikowskiego (będzie zlokalizowany w tym samym miejscu dla obu kierunków).

– Przystanki końcowo-początkowe „Bronowice Małe Wizjonerów” będą zlokalizowane na ul. Wizjonerów przy przejściu podziemnym pod linią kolejową. Przystanki „Bronowice Małe” i „Bronowice Wiadukt” dla powyższych linii będą nieczynne. Częstotliwości kursowania pozostaną bez zmian – zaznaczają urzędnicy miejscy.

Za: GazetaKrakowska.pl

Get involved!

Comments

No comments yet