Kraków. Dzieci na razie nie wrócą do przedszkoli. Musi być w nich bezpiecznie

Rząd umożliwił od 6 maja otwarcie żłobków i przedszkoli. Decyzję w tej sprawie pozostawił włodarzom miast. Władze Krakowa w tym momencie nie widzą możliwości powrotu dzieci do przedszkoli od przyszłego tygodnia.

– Przedszkola w Krakowie będą mogły zostać otwarte wówczas, gdy będziemy mogli zapewnić dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu, a pracownikom odzież ochronną i środki ochrony osobistej. Zwróciliśmy się do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z prośbą o przesłanie wytycznych i standardów, które powinny zostać spełnione przez przedszkola, w tym przedszkola, do których uczęszczają dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Poprosiliśmy też m.in. o informacje dotyczące kwestii zapewnienia środków ochrony osobistej pracownikom przedszkoli – wyjaśnia zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

Równocześnie dyrektorzy krakowskich przedszkoli we współpracy z miejskimi urzędnikami zwracają się do rodziców i opiekunów z pytaniem o to, jak wielu z nich byłoby zainteresowanych powrotem ich dzieci do przedszkoli w obecnych warunkach. Dopiero po otrzymaniu wszystkich tych informacji zostanie podjęta decyzja, kiedy dzieci będą mogły wrócić do krakowskich przedszkoli.

Natomiast jest szansa na to, że w pierwszym tygodniu maja będą mogły zostać otwarte żłobki. – Jest taka możliwość – informuje Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Za: Gazeta Krakowska.pl , Foto:Andrzej Banaś

Get involved!

Comments

No comments yet