Kolejne problemy przy budowie szkoły na Felinie. Projektu wciąż nie ma

Szkoła Podstawowa nr 52 czeka na rozbudowę. Chodzi o zaprojektowanie dodatkowego segmentu szkoły oraz rozbudowy kuchni

Władze miasta zerwały umowę z architektami, którzy mieli zaprojektować rozbudowę szkoły na Felinie. Oznacza to, że po roku wyczekiwania na dokumentację, wszystko wraca do punktu wyjścia i projekt trzeba zamawiać od nowa. Czy jest jeszcze realne otwarcie nowej części w zakładanym wcześniej terminie?

Umowa pomiędzy Urzędem Miasta a rzeszowską pracownią Formarchitekci została podpisana w połowie lutego zeszłego roku. Za ponad 264 tys. zł firma miała stworzyć kompletną dokumentację niezbędną do rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły. Władze miasta zlecały zaprojektowanie dodatkowego segmentu szkoły oraz rozbudowy kuchni.

Współpraca z architektami nie układała się dobrze. – Wykonawca wielokrotnie był wzywany do przekazania poprawnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej – przyznała przed miesiącem Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta, gdy architekci poinformowali, że rezygnują z kontraktu. Ratusz odpisał, że odrzuca to pismo i wezwał pracownię do wywiązania się z umowy. Bez skutku. Projektu nie ma i wiadomo już, że nie będzie.

– Miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą – potwierdza Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Lublin. Firma ma być obciążona karą wynoszącą ponad 26 tys. zł, czyli 10 proc. wartości kontraktu.

Co będzie dalej? – Ogłosimy przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – odpowiada Dziuba. Oznacza to, że wybrana przez miasto forma będzie musiała najpierw przygotować projekt nowych obiektów, a później je wybudować. Dzięki temu miasto zyska na czasie, bo nie będzie już musiało ogłaszać osobnego przetargu na roboty budowlane.

Źródło:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz