Kolejne innowacyjne rozwiązanie gdyńskiego samorządu

Samorząd Gdyni ostatnio wyznacza nowe trendy w sposobach poprawiania jakości życia swoich mieszkańców. Dopiero co jako pierwszy w kraju usprawnił działanie magistratu wprowadzając do kontaktów z interesantami miejskiego Voicebota, czyli komputerowego inteligentnego asystenta głosowego, a już w kolejnej bolączce mieszkańców znalazł skuteczne, choć może nie do końca takie o jakim marzą, ale zawsze rozwiązanie.           

Tym razem chodzi o nowożeńców oraz ich rodziny i znajomych, którym rządowa obsesja koronawirusowa odebrała radość z uroczystości zaślubin. Mogą w niej bowiem uczestniczyć jedynie państwo młodzi i świadkowie, a reszta nawet najbliżsi członkowie rodziny, musi się obejść smakiem i zadowolić relacją ustną lub ewentualnie zdjęciami z ceremonii udzielania ślubu jako, że koronawirusowymi rozporządzeniami fotograf jest też do udziału w niej dopuszczony.            

Jak donosi portal radiogdansk.pl gdyński samorząd wyszedł, i to znowu znowu jako pierwszy w kraju, naprzeciw oczekiwaniom nowożeńców i ich krewnych. Co prawda śluby dalej będą odbywały się bez udziału gości, ale dzięki wprowadzeniu usługi transmisji online z Urzędu Stanu Cywilnego, będą mogli oni obserwować ten niezwykły moment w życiu dwojga bliskim im ludzi na żywo, w dodatku będzie ona bezpłatna.          

Wystarczy minimum siedem dni przed ceremonią złożyć specjalny wniosek, podać w nim adresy mailowe zaproszonych do udziału w uroczystości, tym razem oczywiście zdalnie, gości, a otrzymają oni, i co ważne tylko oni, link do tzw. live streamingu. Udostępnienie relacji na żywo będzie możliwe za pośrednictwem serwisu YouTube. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zapisu transmisji na pamiątkę, na zewnętrznym nośniku danych.              

Teraz już tylko zdalny didżej i wszyscy goście, oczywiście przy komputerach we własnych domach, mogą bezpiecznie bawić się do samego rana.            

Opracowanie BC 
Źródło:   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz