Kino, muzea i zoo w Zamościu zamknięte z powodu zagrożenia koronawirusem

W marcu nie będzie można odwiedzić Wincenta, tygrysa amurskiego (fot. ZOO Zamość / Łukasz Sułowski)

Zamość. Oprócz przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, które nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych swoją działalność zawieszają placówki kulturalne i obiekty sportowe.

Pisaliśmy już, że w trosce o bezpieczeństwo słuchaczy i artystów marcowe koncerty odwołuje Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego. Teraz lista placówek jest dłuższa.

* Zamojski Dom Kultury do 25 marca odwołuje wszystkie zajęcia stałych form pracy własnych i zewnętrznych, w tym Uniwersytetu III Wieku. Nie będzie spektaklu 15 marca i warsztatów 16 marca.

* BWA. W związku z zaleceniami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, BWA Galeria Zamojska w marcu zawiesza swoją działalność wystawienniczą.

* Muzeum Zamojskie wraz z Oddziałem Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał będzie nieczynne dla zwiedzających od 12 do 25 marca. W związku z tym wszystkie wydarzenia odbywające się w Muzeum wraz ze zwiedzaniem zostają odwołane.

* Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” od środy odwołuje seanse. Zwrotu zakupionego biletu można dokonać w kasie kina, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Zwroty za bilety zakupione przez stronę WWW będę realizowane na konta, z których dokonano wpłaty.

* Książnica Zamojska ogranicza działalność Działu Udostępniania oraz Działu Sieci Miejskiej do 25 marca.

* Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że do 25 marca obiekty sportowe będą zamknięte.

* Do końca marca nie ma zwiedzania zamojskiego ogrodu zoologicznego

Nie będzie też zaplanowanego pikniku konsumenckiego z okazji Światowego Dnia Konsumenta, który miał być 14 marca w Galerii Handlowej „Twierdza” w Zamościu. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie.

Z tego samego powodu 14 marca nie odbędzie się konferencja dla pedagogów i rodziców „Bliżej dziecka”.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Get involved!

Comments

No comments yet