Gorzów już po raz kolejny wspiera swoich seniorów

Rok 2021 będzie już trzecim z kolei, kiedy władze Gorzowa przeznaczyły w budżecie środki na wsparcie lokalnych seniorów w ramach programu społecznego Złota rączka. Niepracujący już, niepełnosprawni czy samotni najstarsi mieszkańcy miasta mogą liczyć w niewymagających pilnej interwencji czy specjalnych uprawnień, drobnych i niekosztownych awariach domowych, na bezpłatną pomoc fachowców. W minionym roku skorzystało z tej formy wsparcia ponad 300 gorzowskich seniorów.               

Trzecia edycja jednak różni się od poprzednich, tym razem jest skierowana nie jak dotychczas do seniorów, którzy ukończyli 60 lat, ale do osób powyżej 65 roku życia. Młodsi mogą skorzystać z pomocy złotej rączki tylko w wyjątkowych przypadkach, np. choroby obłożnej lub poruszania się na wózku. Jak czytamy w portalu gorzowianin.com koordynacją projektu już po raz trzeci zajmie się Fundacja Pozytywka. Władze miasta przeznaczyły w tym roku na ten szczytny cel aż 70 tys. zł, czyli o 10 tys. więcej niż w latach poprzednich i nie powiedziały jeszcze w tej sprawie ostatniego słowa. W drugiej połowie roku do puli na wsparcie seniorów ma jeszcze trafić 30 tys. zł.       

W zakres zadań, które można zlecić złotej rączce wchodzą m.in. drobne prace elektryczne, hydrauliczne, stolarskie czy montażowe i remontowe takie jak: wymiana żarówek, naprawa gniazdek elektrycznych, wymiana uszczelek, części baterii czy udrożnienie odpływów, montaż mebli, zamocowanie półek czy wieszaków oraz likwidacja ubytków w tynku.           
Więcej na stronie:   https://m.youtube.com/watch?v=E8ntuGI9CIM

Oracowanie BC 
Źródło:   

Get involved!

Comments

No comments yet