Edukacja w pandemii. Mniej zadań na maturze i egzaminie ósmoklasisty

Edukacja została zepchnięta na pandemię/przypis red./

Mniej zadań na maturze z matematyki, ale tyle samo czasu na ich rozwiązanie. Na egzaminie z języka polskiego forma pisemna zostanie ograniczona do rozprawki lub opowiadania. Maturzyści nie będą mieli obowiązku pisania części rozszerzonej. Łatwiejszy ma też być egzamin ósmoklasisty.

Puste sale i korytarze, tak od kilku tygodni wygląda szkolna rzeczywistość. Lekcje prowadzone są zdalnie. Przynajmniej do 18 stycznia. To właśnie ze względu na taką formę nauki, egzamin ósmoklasisty i matura mają być łatwiejsze. W Zespole Szkół numer 1 w Rzeszowie do egzaminu dojrzałości przygotowuje się 300 uczniów. Na Podkarpaciu ok. 20 tysięcy. Choć ministerialne konsultacje dotyczące ostatecznych wymagań trwają, to już wiadomo, że matura będzie łatwiejsza – na egzaminie z matematyki – mniej zadań do rozwiązania, nie będzie też obowiązku zdawania przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Zmiany czekają też ósmoklasistów.

Nowe wymagania mają zostać ogłoszone w grudniu, a próbny egzamin dojrzałości i ósmoklasisty zaplanowano na marzec. Do 7 grudnia nauczyciele mogą składać u dyrektorów szkół wnioski o 500 zł dotacji na zakup sprzętu, który pomaga w prowadzeniu zajęć w trybie zdalnym. Wszelkie zakupy nauczycieli dokonywane od 1 września tego roku szkolnego do 7 grudnia, mogą być podstawą wypłacania tego świadczenia. Pieniądze mają zostać wypłacone nauczycielom, do końca grudnia.

Źródło: TVP3 Rzeszów-Aktualności

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz