Dr Martyka: działania rządu przyczynią się do spadku liczby chorych. Bo ci po prostu umrą

„Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania rządu oraz ich skutki – jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, iż te działania w perspektywie czasu rzeczywiście przyczynią się do spadku zachorowań na wszystkie choroby, gdyż ci najbardziej chorzy i potrzebujący pomocy po prostu umrą, nie doczekawszy się ratunku” – powiedział dr. n. med. Zbigniew Martyka, ordynator oddziału zakaźnego szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dr Martyka uważa, że minister zdrowia ma świadomość nieskuteczności lockdownów, jednak „świadomie fałszuje informacje z województwa Warmińsko-Mazurskiego” mające rzekomo potwierdzać zasadność rządowych obostrzeń.

„Tymczasem w tym rejonie w dniach 12-26 lutego średnia dzienna liczba zakażeń wynosiła 603 osoby. W okresie lockdownu, czyli od 27 lutego, średnia dzienna liczba zakażeń to 843 osoby. Natomiast średnia dzienna od 17 marca do 24 marca, czyli już po 2 i pół tygodniach od zamknięcia województwa warmińsko-mazurskiego – wynosiła 831” – wyjaśnił w rozmowie opublikowanej na portalu Nasza Polska.

Zdaniem doktora Martyki, w tym okresie powinny być już widoczne skutki wprowadzonych obostrzeń, natomiast “wyraźnie widać, że wbrew twierdzeniom ministra zdrowia – lockdown nie ma żadnego przełożenia na zmniejszenie ilości zachorowań”.

Lockdown i związane z nim zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia odbijają się negatywnie zarówno na chorych na COVID-19 jak i wszystkich innych potrzebujących specjalistycznej pomocy. Natomiast decydenci, zamykający oddziały zmuszając wymagających jak najszybszego leczenia, którego zaniechanie lub opóźnienie grozi śmiercią „mają dosłownie krew na rękach”.

„Jesteśmy bombardowani informacjami, że takie przesunięcia są konieczne, bo nie ma gdzie leczyć chorych na COVID-19. Proszę Państwa, w wyniku działań rządu, demolujących i tak ledwo żyjącą służbę zdrowia w Polsce, przez 9 pierwszych miesięcy 2020 roku mieliśmy 1,3 miliona hospitalizacji MNIEJ niż rok wcześniej. Równocześnie kraj obiegały obrazki pacjentów wożonych od szpitala do szpitala w poszukiwaniu wolnego miejsca” – wskazał.

Jego zdaniem, moglibyśmy tego wszystkiego uniknąć „gdyby władze pozwoliły nam leczyć tak, jak do tej pory, mielibyśmy miejsce nie tylko dla pacjentów covidowych, ale dla wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy”.

Źródło: naszapolska.pl

PR

***
Dr Zbigniew Martyka jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego pt. “Nowa (nie)normalność”, opowiadającego o społecznych, politycznych i psychologicznych następstwach pandemii koronawirusa.

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]
Nieustannie przypominajmy obowiązujące Prawo w RP. Jeżeli podejdę i podstawie nogę przechodzącemu obok, jakiemuś kogo nie lubię, a ten rozbije sobie łeb ze skutkiem śmierci – to co mi grozi?! A tutaj Rząd RP doprowadził, swoimi absurdalnymi decyzjami, do śmierci co najmniej 70 tysięcy Obywateli!!! – i co?! Jak ja walnę ministra w twarz, to co ze mną zrobią?! A przecież Rząd łamie Konstytucję i jako Obywatel powinienem reagować, nieprawdaż?! Oto rozmiar terroru władzy nad Obywatelem, łamiąc Prawo, niby je reprezentują! To woła o Pomstę do Pana Boga! Tak! – Tylko Różaniec może ich powstrzymać, i to najlepiej w Gietrzwałdzie, jedynym miejscu uznanych Objawień. W każdej Parafii zmusić Proboszcza do wystawiania Najświętszego Sakramentu, chociaż na godzinę, albo nawet na cały dzień i noc, jeżeli tylko znajdzie się odpowiednia ilość rozumnych Rodaków! Nie dawajmy im tego tak przez nich umiłowanego – świętego SPOKOJU! – mają stać na czele swych Owieczek, a nie w zaciszach
AndrzejBR

BASTEK

Zgadzam się z Panem doktorem. Bezczelnością rządzących jest twierdzenie, że to dzięki szczepionkom, umiera teraz na COVID mniej ludzi starszych. Przecież te kilkadziesiąt tysięcy zgonów powyżej ” średniej ‘ których nie udało się przypisać do COVID-a – to przeważnie starsi, którzy nie otrzymali na czas pomocy lekarskiej. Ci ludzie drugi raz nie umrą , więc można ” ciemnemu ludowi ” ogłaszać sukces szczepionkowy. Wprowadza się restrykcje, paraliżujące życie w kraju , oraz służbę zdrowia , nie leczy się ludzi w pierwszej fazie, każąc czekać w domu aż się pogorszy , oraz blokuje się, czy wręcz zakazuje stosowania leków, mogących potencjalnie pomóc. Mam nadzieję że odpowiedzialni za te działania poniosą surowe konsekwencje. Ps. warto odszukać i przeczytać cały wywiad.
Starszy

To wojna rzadu z Bogiem i Narodem.
georg

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl