Bydgoski Rower Miejski znów dostępny

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów zakaz korzystania z rowerów miejskich dostępnych publicznych obowiązywał przez ostatnie 5 tygodni. Od środy, 6 maja rowery znów będą dostępne dla mieszkańców. Dzięki BRA możemy ekonomicznie, ekologicznie i sprawnie poruszać się po mieście.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów. Do dyspozycji użytkowników jest ponad 600 rowerów. Rower możemy wypożyczyć korzystając z 56 stacji, które ulokowane są w różnych częściach miasta, w tym także w Fordonie. Wypożyczalnie są czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, a pierwsze 20 minut korzystania z roweru – bezpłatne.

Jak korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego?
Aby korzystać z systemu należy zarejestrować się na stronie www.bra.org.pl, zapoznać się z regulaminem oraz wpłacić opłatę wpisową 10 zł. Po udanej rejestracji użytkownik otrzyma swój LOGIN oraz PIN, które będą potrzebne do wypożyczenia roweru. Posiadacze Bydgoskiej Karty Miejskiej wystarczy by zarejestrowali ją przy dowolnym terminalu i używali karty jako LOGIN. Opłata za korzystanie z wypożyczonego roweru pobierana jest automatycznie z osobistego rachunku klienta w systemie BRA za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności online.

Jak wypożyczyć rower?
Na terminalu znajdującym się przy stacji należy postępować zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu. Po zalogowaniu należy wybrać numer zamka, przy którym znajduje się rower do wypożyczenia. Na wyświetlaczu pojawi się również kod do linki zabezpieczającej, który należy zapamiętać. Aby cieszyć się z jazdy rowerem należy jeszcze odblokować elektrozamek, który zabezpiecza rower przed kradzieżą. Zwrot roweru jest bardzo prosty. Wystarczy wybrać wolny zamek na stacji docelowej i umieścić w nim rower, tak aby blokada zabezpieczająca uniemożliwiła ponowne wyciągnięcie roweru.

Użytkowników zachęcamy do zainstalowania aplikacji mobilnej. Umożliwia ona m.in. podgląd do swojego konta, zasilenie rachunku w dodatkowe środki, a także dostępność rowerów na poszczególnych stacjach. Aplikację można pobrać TUTAJ (Android) i TUTAJ (iOS).

Bydgoski Rower Aglomeracyjny w liczbach:
Liczba rowerów – 610
Liczba stacji – 56

Źródło: bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz