Akcja „Książka dla seniora” w woj. kujawsko-pomorskim

Z myślą o osobach starszych, które w obecnej sytuacji pozostają w domach, urząd marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego przygotował kolejny projekt. Jeśli posiadają Państwo ciekawe publikacje, którymi chcecie podzielić się z seniorami, można je pozostawić w kartonach, które od 25 marca stoją przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, a od 26 marca przed przedstawicielstwami w innych miastach. Książki należy przynosić tylko przy okazji wyjścia do sklepu czy apteki bądź spaceru z psem.

– Skutki zawieszenia działalności instytucji kultury, w tym bibliotek, odczuwają także seniorzy. Pragniemy umożliwić im dalsze korzystanie z tej formy spędzania czasu, jaką jest obcowanie z literaturą, dlatego w ramach naszej akcji osoby starsze otrzymają książki prosto do domu

– mówi marszałek Piotr Całbecki.

Specjalnie oznakowane kartony znajdują się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym 2 i przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 oraz przed przedstawicielstwami:

  • w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9,
  • we Włocławku przy ulicy Bechiego 2,
  • w Inowrocławiu przy ulicy Dworcowej 115,
  • w Grudziądzu przy ulicy Waryńskiego 4. 

Książki można przekazać także poza godzinami pracy przedstawicielstw, wówczas można je zostawić w torbach na bramce wejściowej.

W celu zachowania najwyższych środków ostrożności książki będą naświetlane promieniowaniem ultrafioletowym. Następnie trafią między innymi do podopiecznych dziennych domów opieki, którzy obecnie, dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego i żołnierzy Wojsk Ochrony Terytorialnej, otrzymują do domów bezpłatne posiłki. W kolejnym etapie książki będą dostarczane do samorządów lokalnych, które zajmą się ich rozdystrybuowaniem na swoich terenach. 

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Dodaj komentarz