Absurdy Polski rozporządzeniami stojącej

Jak donosi portal gk24.pl koszaliński radny Błażej Papiernik będzie ciągany po sądach za zorganizowanie 12 maja tego roku manifestacji w Koszalinie pod hasłem ,,Plac Obywatelskiego Nieposłuszeństwa”.             

I choć z wszystkimi postulatami manifestacji radnego klubu KO, któremu być może chodziło głównie o dokopanie PiS, nie każdy musi się zgadzać, bowiem oprócz ze wszech miar słusznych żądań ,,bezpośrednich, tajnych i równych wyborów organizowanych przez Państwową Komisję Wyborczą” a nie Pocztę Polską oraz odszkodowań dla poszkodowanych lockdownem pracodawców znalazł się również apel o wprowadzenie w kraju stanu klęski żywiołowej czy sprzeciw wobec zamachu PiS na niezależne sądy, to z oskarżeniem, że organizując zgromadzenie popełnił wykroczenie nie zgodzić powinien się każdy polski obywatel, ponoć żyjący w wolnym i demokratycznym kraju.                     

Koszalińskiemu radnemu zarzuca się nieprzestrzeganie przepisów rozporządzenia rządu z 2 maja nakładającego na obywateli moc absurdalnych zakazów i nakazów związanych z rzekomą pandemią, w tym dotyczących organizowania zgromadzeń, które nie mają żadnych podstaw prawnych! Oczywisty więc jest fakt podkreślany przez radnego Papiernika, że do zarzucanego mu wykroczenia nie mogło dojść ponieważ zgodnie z jego definicją musiałby być to czyn szkodliwy społecznie, zabroniony przez ustawę(!) obowiązującą w momencie kiedy go popełniał:                
,,Nie wyobrażam sobie, by wzywanie do przestrzegania prawa było czynem społecznie szkodliwym”.               

Jak czytamy w portalu gk24.pl radny, wezwany przez organa ścigania 5 października na przesłuchanie w sprawie majowej manifestacji, nie przyznał się do winy i zamierza w sądzie bronić  swoich praw obywatelskich:               

,,Nie można nikogo karać na podstawie rozporządzenia, a jedynie ustawy. Ograniczenie wolności zgromadzeń może przewidywać ustawa, a nie rozporządzenie”.                

A swoją drogą dziw bierze, że rząd przy pomocy rozporządzeń robi z nami co chce.

Opracowanie BC 
Źródło:      https://gk24.pl/koszalinski-radny-zorganizowal-w-koszalinie-manifestacje-odpowie-za-to-przed-sadem/ar/c1-15215792

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

https://youtu.be/orFvL7QzArk

4 komentarze do wpisu „Absurdy Polski rozporządzeniami stojącej”

Dodaj komentarz