Absolwent UMCS został wiceministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego (+video)

Piotr Patkowski został powołany na stanowisko wiceministra finansów (fot. Maciej Kaczanowski)

Piotr Patkowski został powołany na stanowisko wiceministra finansów. W tej roli zastąpił Leszka Skibę. Obaj panowie w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych kandydowali do Sejmu z list PiS w województwie lubelskim.

O zmianach kadrowych w kierownictwie resort poinformował w środę. Od 15 kwietnia funkcje podsekretarzy stanu przestali pełnić Leszek Skiba i Tomasz Słaboszowski.

Skiba urodził się w Lublinie, szkołę średnią kończył w Zamościu, a na studia wyjechał do Warszawy, gdzie rozpoczął pracę zawodową. W ostatnich wyborach startował do Sejmu z 10. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu chełmskim. Zdobył nieco ponad sześć tysięcy głosów, co było drugim wynikiem wśród kandydatów, którzy nie uzyskali mandatu. Teraz po ponad czterech latach żegna się z Ministerstwem Finansów po tym, jak został powołany na jednego z wiceprezesów Banku Pekao.

Na stanowisku w resorcie zastąpi go Piotr Patkowski. To 29-letni absolwent prawa na UMCS i były doradca Mateusza Morawieckiego jeszcze w czasach, gdy ten był wicepremierem i ministrem rozwoju i finansów oraz po objęciu przez niego funkcji premiera. On też startował w ubiegłorocznych wyborach, tyle że w okręgu lubelskim, gdzie otrzymał 18. pozycję na liście. Mimo mocnego wsparcia ze strony szefa rządu, uzyskał zaledwie 1028 głosów. Od 16 kwietnia Patkowski będzie nie tylko wiceministrem finansów, ale też Głównym Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych.

Piotr Patkowski to 29-letni absolwent prawa na UMCS i były doradca Mateusza Morawieckiego (fot. Jacek Szydłowski)

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Get involved!

Comments

No comments yet