61,6 mln zł na inwestycje trafi w rejon Oświęcimia

61,6 mln zł na inwestycje trafi w rejon Oświęcimia w latach 2021-2025 dzięki VI edycji Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego – podał w czwartek oświęcimski magistrat. Wraz z kwotami, które wyasygnują samorządy, nakłady przekroczą 92 mln zł.

Rzeczniczka oświęcimskiego urzędu miejskiego Katarzyna Kwiecień poinformowała, że prace przy konstruowaniu dokumentu rozpoczęły się w zeszłym roku. „W trakcie spotkań samorządowcy wypracowali listę zadań wraz z propozycjami ich dofinansowania na kwotę 61,6 mln zł. Całość programu z udziałem finansowym beneficjentów to ponad 92 mln zł. Pieniądze zostaną wydane na inwestycje o ważnym znaczeniu” – zaznaczyła.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreślił, że samorząd wykorzystuje wszystkie możliwości, by pozyskać dodatkowe pieniądze. „Przygotowaliśmy wspólnie z innymi beneficjentami konkretne propozycje. Zostały one zaakceptowane przez stronę rządową. (…) Są to konkretne pieniądze, które zmieniają Oświęcim. W pięciu edycjach beneficjenci programu otrzymali blisko 160 mln zł, co pozwoliło poprawić wizerunek i funkcjonalność także wielu miejsc w Oświęcimiu oraz wyeksponować walory turystyczne miasta” – podkreślił.

Katarzyna Kwiecień poinformowała, że w nowej edycji miasto Oświęcim, gmina Oświęcim oraz powiat oświęcimski mają otrzymać po 15,4 mln zł, a Chełmek oraz Brzeszcze – po 7,7 mln zł.

„W przyszłym roku poszerzymy park na Zasolu o niewykorzystany do tej pory teren zielony. W kolejnych latach przy ul. Bulwary powstanie parking na 150 miejsc oraz otwarty amfiteatr z zielonymi tarasami. W naszej puli zadań jest też modernizacja ul. Chopina” – zapowiedział prezydent Chwierut.

Z dofinansowania z programu rządowego będą m.in. odnawiane drogi powiatowe w Oświęcimiu.Źródło:

Get involved!

Comments

No comments yet