Zakończ rok z Operą Nova

W tym roku nie będzie pełnej sali, ale widzowie z pewnością będą – przed komputerami. Rozpoczęły się próby do nagrań koncertu sylwestrowo-noworocznego w Operze Nova. Próby potrwają kilka dni, a ostateczny efekt obejrzymy za darmo w domowym zaciszu.

W tym roku, z powodu pandemii, miłośnicy sylwestrowego koncertu operowego nie będą mogli zasiąść na widowni, ale bydgoska Opera Nova nie składa broni i wobec licznych pytań o to coroczne wydarzenie stara się, aby publiczności nie ominęły muzyczne atrakcje oglądane…. w domowym komforcie.

Koncert sylwestrowy 2020 będzie realizowany w formule zbliżonej do produkcji z poprzednich 15 lat. Nie zabraknie fragmentów z oper, będą bloki operetkowe, musicalowe oraz aranżacje przebojów muzyki pop.

10,11 i 12 grudnia zespoły Opery Nova pracować będą nad nagraniem tegorocznego koncertu. Udział weźmie kilkunastu solistów, Orkiestra, Balet oraz Chór. Do całości nakręcanego na scenie materiału dołączą online konferansjerzy, którzy w ostatnich kilkunastu latach byli gospodarzami operowych koncertów: Artur Andrus, Piotr Bałtroczyk, Andrzej Poniedzielski. Nad całością czuwa reżyserujący Sebastian Gonciarz, olśniewające pomysły scenograficzne ma w zanadrzu Mariusz Napierała, balet przygotowuje nowe choreografie Iwony Runowskiej. Autorem scenariusza jest Szymon Jachimek. Kierownictwo muzyczne tradycyjnie spoczywa w rękach i batucie dyrektora Macieja Figasa.

Koncert emitowany będzie od 31 grudnia bezpłatnie na platformie VOD. Dokładne terminy i link zostaną podane na stronie Opery Nova.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zakoncz-rok-z-opera-nova/

Get involved!

Comments

No comments yet