Władze Szczecina zamierzają postawić pomnik Szefa Wszystkich Szefów

Na zdjęciu szef wszystkich szefów – Grzegorz Jarzyna ze Szczecina

Tego chcieli mieszkańcy.  Czy jest to słuchanie głosu obywateli czy marnowanie publicznych pieniędzy?

Sprawa Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 do tej pory nie została zamknięta, a wszystko za sprawą głośnego już zwycięskiego i kontrowersyjnego projektu budowy pomnika jednej z fikcyjnych postaci z filmu Olafa Lubaszenki „Poranek kojota”. Chodzi o kultowego dla wielu Krzysztofa Jarzynę ze Szczecina – Szefa Wszystkich Szefów, którego wizerunek miał stanąć na Łasztowni.           

Przewidywany koszt realizacji przedsięwzięcia został oszacowany na minimum 140 tysięcy złotych. Sprawa przeciąga się z powodu konieczności uzyskania wielu zgód osób posiadających prawa autorskie do postaci Krzysztofa Jarzyny. Niektórzy jednak zastanawiają się czy w obliczu katastrofy finansowej samorządów w całej Polsce sensowne jest inwestowanie pieniędzy w tak ekstrawaganckie przedsięwzięcia.              

        
W sieci krąży wiele opinii zarówno zagorzałych zwolenników jak i przeciwników projektu, ale jeden z internautów wystawił chyba prawidłową diagnozę sytuacji:              

– Jacy mieszkańcy – taki pomnik. Władzę decydującą o stawianiu idiotycznych pomników wybrali przecież mieszkańcy Szczecina.            

Scena z filmu

Oprac. BC

Dodaj komentarz