W Szczecinie władze miasta z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej oddały cześć żołnierzom … sowieckim

Wiceprezydent Szczecina i przewodnicząca rady miasta z okazji 100-lecia zwycięstwa nad bolszewikami złożyli kwiaty pod odsłoniętym z okazji rcznicy … Rewolucji Październikowej, Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i Radzieckich, o czym zadowolona z wyczynu, przewodnicząca rady nie omieszkała poinformować w mediach społecznościowych.       

         
 Absurd sytuacji jest tym większy, że to waśnie w wyniku tejże Rewolucji Październikowej w 1917 roku do władzy w Rosji doszli bolszewicy, którzy dwa lata później najechali nasz kraj, który nie nacieszył się jeszcze ze świeżo odzyskanej niepodległości i zostali rozgromieni w decydującej o wszystkim Bitwie Warszawskiej. Może włodarzom miasta zrobiło się ich po ludzku szkoda?!                 

Zapomnieli chyba już o tym, lub nie chcą pamiętać, że to właśnie ta przegrana przez bolszewików Bitwa Warszawska stała się przyczyną późniejszego bezwzględnego odwetu sowieckich komunistów na Polakach, a „braterstwo broni”, to tylko komunistyczna propaganda.            

Portal wpolityce.pl zadaje pytanie co kierowało samorządowcami w wyborze tego mało trafnego miejsca: ,,Ignorancja czy zakłamywanie historii”? Wiceprezydent Krzysztof Soska dorobił bowiem do tego, jak czytamy w portalu radioszczecin.pl mocno zastanawiającą ideologię:       

       

– „Musimy mieć świadomość, że także w Bitwie Warszawskiej brali udział nie tylko po Polacy. Po stronie Polskiej choćby Ukraińcy, więc można w pewnym sensie mówić także o braterstwie broni. Wydaje mi się, że symbolika tego miejsca się zmienia, tak jak zmienia się nasz kraj.            

Co ciekawe w Szczecinie znajduje się miejsce godne do upamiętnienia polskich zwycięzców z 1920 roku, popiersie, choć bardzo skromnych rozmiarów, marszałka Piłsudskiego na placu Szarych Szeregów. Może teraz po takiej wpadce gospodarze miasta przychylniej spojrzą wreszcie na projekt budowy z prawdziwego zdarzenia pomnika ,,ojca polskiej niepodległości”, który od wielu lat jest tylko w planach.                   

No chyba, że odtąd wszelkie narodowe uroczystości będą odbywały się pod pomnikiem ,,Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina, szefa wszystkich szefów” bohatera filmu ,,Poranek Kojota”, na którego wystawienie miasto mimo koronakryzysu znalazło jakoś środki. A i pokrętna ideologia do złożenia pod nim kwiatów zawsze się przecież znajdzie.                 

Opracowanie BC 
Na podstawie radioszczecin.pl,  wpolityce.plhttps://radioszczecin.pl/1,410339,w-rocznice-bitwy-warszawskiej-wladze-szczecina-z

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/513555-cud-nad-wisla-wladze-szczecina-uczcily-zolnierzy-sowieckich


Obraz: 7alakskan, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Szczecin_Pomnik_braterstwa_broni.jpg

Dodaj komentarz