W sieci trwa Festiwal Kultury Narodowej ,,Pamięć i Tożsamość”, który trzeba zobaczyć

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się gala wieńcząca niezwykle ważną w czasach kiedy korzenie, wartości i tradycje tracą na znaczeniu, inicjatywę Telewizji Polskiej – Festiwal Kultury Narodowej ,,Pamięć i Tożsamość”, mający na stałe zagościć w terminarzu ważnych wydarzeń kulturalnych w kraju.                   

Od 22 lutego do 1 marca każdy może bezpłatnie obejrzeć w sieci na stronie www.fkn.tvp.pl wszystke produkcje biorące udział w festiwalu w kategoriach FILM I SERIAL FABULARNY, FILM I SERIAL DOKUMENTALNY, TEATR, REKONSTRUKCJA, KONCERT I WIDOWISKO oraz DZIEDZICTWO ŚW. JANA PAWŁA II, co wydaje się być szczególnie ważne, kiedy szarganie świętości i dobrego imienia autorytetów narodowych stały się faktem. Strona festiwalowa udostępni blisko 100 produkcji Telewizji Polskiej o charakterze patriotycznym i tożsamościowym.             

Oprócz możliwości obcowania ze sztuką, której zadaniem jest upowszechnianie dziedzictwa narodowego i pobudzanie poczucia narodowej tożsamości i więzi przewidziano również cykl ciekawych spotkań publiczności z twórcami, producentami, reżyserami, aktorami, krytykami i dziennikarzami w Studiu Festiwalowym, którego gospodarzami są Agata Konarska, Katarzyna Sanocka i Marcin Wikło.            

Wśród festiwalowych pokazów m.in. cieszące się wielką popularnością widzów seriale ,,Wojenne dziewczyny”, ,,Młody Piłsudski” oraz ,,Ludzie i Bogowie”, oraz filmy ,,Miłość i miłosierdzie” o życiu siostry Faustyny Kowalskiej, czy ,,Ułaskawinie” Jana Jakuba Kolskiego. W kategorii produkcji dokumentalnych można zobaczyć filmy czołowych polskich reżyserów, Krzysztofa Kieślowskiego, Krzysztofa Zanussiego czy Grzegorza Królikiewicza, a wśród propozycji spektakli teatralnych nie mogło zabraknąć oczywiście ,,Wesela” i ,,Dziadów”. Do tego wyjątkowa uczta dla ducha, zrealizowane z rozmachem widowiska muzyczne upamiętniające najważniejsze momenty i postaci z historii naszego kraju.          

Jak czytamy w portalu gdansk.tvp.pl wśród nominowanych do festiwalu znalazły się również produkcje Gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. W kategorii TEATR, publiczność będzie mogła obejrzeć monodram wyreżyserowany przez Sławomira Gaudyna, ,,Melduję Tobie Polsko.Rotmistrz Pilecki” z Przemysławem Tejkowskim w roli głównej, a w ramach pokazów KONCERT I WIDOWISKO powalczą o wyróżnienie aż trzy produkcje: Anioły Grudnia, Dorosłe Dzieci i 100#Wolność według scenariusza Karola Pawłowskiego, w reżyserii Tomasza Motyla. 

       
Link do strony festiwalowej:            https://fkn.tvp.pl/

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz