Unia Wolności , PO – Andrzej Wyrobiec odchodzi z Tarnowa. Został nowym dyrektorem Teatru Bagatela

Na zdjęciu od lewej: prezydent Roman Ciepiela, Edward Rusnarczyk i Andrzej Wyrobiec / fot. archiwum UMT

Andrzej Wyrobiec, były sekretarz generalny PO i obecny dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został wybrany na dyrektora naczelnego krakowskiego Teatru Bagatela. Poprzedni szef teatru Henryk Jacek S. został zwolniony w związku z podejrzeniem seksualnego molestowania pracownic.

„Dziewięcioosobowa komisja, po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych ze wszystkimi kandydatami, w głosowaniu jawnym wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela”. Został nim Andrzej Wyrobiec, który uzyskał pięć głosów.” – czytamy w komunikacie.

Jak uzasadniono Andrzej Wyrobiec zaproponował „najbardziej interesujący, autorski program koncepcji organizacyjnej, finansowej i programowej Teatru. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w biznesie i administracji publicznej, w tym również doświadczenie w zarządzaniu procesami, projektami i zespołami. Ma też na swoim koncie ogromne sukcesy w pozyskiwaniu środków z funduszy zewnętrznych. Dał się poznać jako strateg, a jednocześnie menedżer świadomy wyzwań stojących przed teatrem, jako  zespołem pracowników. Jest liderem na trudne czasy i szansą na znalezienie złotego środka w trudnym wyzwaniu, jakim jest myślenie o efektywności zarządzania, a zarazem koncyliacyjnym podejściu do zespołu targanego ogromnymi sporami wewnętrznymi i doświadczonego trudną sytuacją związaną z odwołaniem poprzedniego dyrektora.”

– Cieszę się, że komisja konkursowa wybrała kandydata z ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu zespołami ludzkimi, mającego doświadczenie w administracji publicznej, a zarazem człowieka związanego z rynkiem mediów i przemysłami czasu wolnego. Przed Teatrem „Bagatela” niełatwe zadanie utrzymania równowagi finansowej instytucji, utrzymania niemałego zespołu artystycznego technicznego, a zarazem pełnego wykorzystania jego potencjału. – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Dodajmy, że dyrektorem artystycznym Bagateli został znany satyryk, aktor i reżyser Krzysztof Materna.

Andrzej Wyrobiec to były sekretarz generalny PO i były wiceminister kultury. Ma 55 lat, z wykształcenia jest historykiem i dziennikarzem, ukończył też podyplomowe studia z zakresu rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Polityczną karierę zaczynał jako członek Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Następnie działał w Unii Wolności, skąd w 2001 przeszedł do Platformy Obywatelskiej. W partii Tuska odpowiadał za finanse. Najpierw w latach 2006–2009 był zastępcą skarbnika, a w 2009 roku został skarbnikiem ugrupowania. Funkcję tę pełnił do 2010 roku, po czym zastąpił Grzegorza Schetynę w roli sekretarza generalnego partii. W latach 2014–2015 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przez lata związany był z krakowskimi instytucjami kultury, organizował koncerty, był dyrektorem programowym Studenckiego Centrum Kultury Pod Jaszczurami i dyrektorem Studenckiego Festiwalu Piosenki. W drugiej połowie lat 90 – tych założył agencję reklamową. Pełnił też funkcję prezesa Parku Śląskiego. W 2018 roku został prezesem rady nadzorczej Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. Rok później mianowano go wicedyrektorem Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a w styczniu tego roku awansował na dyrektora.

Za:

Dodaj komentarz