Świebodzin – magiczna podróż w czasie

,,Genialne!!!”, ,,Znakomite!!”, ,,Majstersztyk”, tak internauci skomentowali film na YouTube zamieszczony przez … muzeum w Świebodzinie, i nie są to słowa na wyrost.              

Muzeum Regionalne w Świebodzinie w ramach rządowego programu dotacyjnego ,,Kultura w sieci”, w magiczny sposób przenosi każdego kto ma na to ochotę, i to bezpłatnie, do Świebodzina lat dwudziestych poprzedniego wieku. Nieruchome zwykłe kiedyś postaci uchwycone na kartkach pocztowych okiem fotografa miasta, dzięki animacji nagle ożywają i wciągają nas w inny wymiar tego niezwykłego, nieistniejącego już świata.            

Pracownikom regionalnego muzeum udało się wyprodukować czarujący ponad 15-to minutowy film, który jest gratką nie tylko dla miłośników miasta i jego historii, ale również dla wielbicieli podróży w czasie. Już od ponad miesiąca można na kanale YouTube oglądać filmową rekonstrukcję Świebodzina sprzed wieku i zdobywać wiedzę udając się na wędrówkę po zakamarkach ulic przedwojennego miasta, dzięki czemu przybywa nie tylko sympatyków filmu, ale również świebodzińskiego muzeum.                           

Podążając za lektorem na plac miejski i ulice od niego odchodzące oraz w okolice zamku książąt głogowsko-żagańskich dowiemy się jakie nazwy miały sto lat temu dzisiejsze ulice Świebodzina, gdzie mieszkała poetka nazywana niemiecką Safoną, gdzie znajdowała się rodzinna piekarnia, której tradycje kultywowane są do dziś przez następne pokolenia w Berlinie, gdzie była fabryka mydła, znana na świecie fabryka włókiennicza, czy ważne dla tego regionu winiarnie, a nawet, że w mieście funkcjonowały wyznaniowe domy starców.                

Film, który dotąd ma już blisko 6 tysięcy odsłon do smakowania na stronie:             https://youtu.be/OehxQoom_MI

Więcej o Muzeum Regionalnym w Świebodzinie na stronie:       https://pl-pl.facebook.com/muzeum.regionalne.swiebodzin/

Opracowanie BC 

Źródło:     

Get involved!

Comments

No comments yet