Rozprawa w gdańskim sądzie okręgowym w sprawie naruszenia praw autorskich twórców wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została odwołana z powodu epidemii

Zaplanowaną rozprawa w gdańskim sądzie okręgowym w sprawie naruszenia praw autorskich twórców wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została odwołana z powodu epidemii. Dyrektor muzeum Karol Nawrocki uważa, że w przypadku głównej ekspozycji w muzeum nie może być mowy o prawach autorskich i opublikował w tym celu specjalny komunikat, który przytacza portal radiogdansk.pl (https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/108567-spor-o-zmiany-w-wystawie-stalej-w-muzeum-ii-wojny-swiatowej-rozprawe-odwolano-ale-jest-komunikat).


W komunikacie wymienione są szczegółowo wszystkie zadania usunięcia zmian w stałej ekspozycji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańskiej wprowadzonych w latach 2017 – 18 przez dyrektora Nawrockiego.

Wszystkich żądań powodów jest 17 a dyrektor Karol Nawrocki wyraźnie podkreśla, iż: „jako dyrektor Muzeum II Wojny Światowej jestem zdeterminowany by bronić obecności na wystawie głównej podległej mi państwowej instytucji kultury WSZYSTKICH wymienionych wyżej nowych treści”.

Oprac. ŁC

Fot. Jroepstorff

Dodaj komentarz