Opole: Izba Pamięci „Solidarności”

fot: UM Opole / Izba Pamięci „Solidarności”

Na deszczową pogodę polecamy wizytę w Izbie Pamięci „Solidarności” w Opolu przy ul. Damrota 1

Wystawa „Śladami czasu nadziei” jest ekspozycją stałą, poświęconą ludziom i wydarzeniom, dzięki którym na Opolszczyźnie zakończył się PRL. Pomysłodawcą i orędownikiem jej powstania jest Ś.P. Roman Kirstein – przewodniczący MKZ Opole NSZZ „Solidarność”, jeden z założycieli „Solidarności” w województwie opolskim oraz Zasłużony Obywatel Miasta Opola. Dzięki jego wielkiemu sercu i pracy, udało się ocalić od zapomnienia jakże ważną część polskiej drogi do wolności. W inicjatywę utworzenia Izby Pamięci Solidarności został zaangażowany zespół ekspertów, a materiały, wyeksponowane na wystawie pochodzą od wielu mieszkańców naszego województwa, którzy uczestniczyli w wydarzeniach tamtego okresu. Wystawa, „Śladami Czasu Nadziei”, pokazuje ludzi, wydarzenia i fakty. Interpretacje i ocenę pozostawia odwiedzającym.
Wystawa „Śladami czasu nadziei” jest dostępna dla zwiedzających w siedzibie Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Damrota 1 w następujących godzinach:
wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 14.00
soboty w godz. 12.00-16.00
Celem usprawnienia zwiedzania dla grup zorganizowanych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie drogą elektroniczną: wystawa.pamieci@um.opole.plwraz z informacją o preferowanym terminie odwiedzenia wystawy.

  • źródło: https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/izba-pamieci-solidarnosci

Dodaj komentarz