Olsztyński Teatr Jaracza zachęca do nauki w policealnym studium aktorskim

To ogromna szansa, by spełnić marzenia o występowaniu na scenie lub przed kamerą. Trwa rekrutacja do Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Niezapomniane, wielkie role, rozpoznawalność i tłumy wielbicieli – taka może być przyszłość każdego, kto zdecyduje się na naukę w olsztyńskiej szkole. Ale tym pierwszym krokiem jest zgłoszenie chęci dołączenia do studium.

– Nauka w szkolenie jest bezpłatna. To szkoła państwowa, której absolwenci dostają dyplom aktora dramatu.

– mówi kierowniczka studium aktorskiego, Milena Gauer.

Wśród najważniejszych wymagań są wykształcenie średnie oraz poprawna dykcja, sprawność fizyczna, poczucie rytmu i słuch muzyczny. Kluczowe jest także, aby doskonale zaprezentować się podczas egzaminów wstępnych.

Te składają się z trzech etapów. Pierwszy obejmuje egzamin z tańca i rytmiki, sprawności fizycznej, słuchu, poczucia rytmu i śpiewu, dykcji i techniki wymowy oraz predyspozycji głosowych. Drugi to sprawdzian z interpretacji wiersza, prozy oraz piosenki.

Natomiast trzeci jest okazją do przetestowania kandydatów z zadań aktorskich, pokazu taneczno-rytmicznego, a także sprawdzenie wiedzy o teatrze, kulturze, literaturze i sztuce.

– Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z epidemią koronawirusa, tegoroczny I etap egzaminów do Studium odbędzie się na podstawie materiałów filmowych przygotowanych przez kandydatów

– wyjaśnia Milena Gauer.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 29 lipca. Szczegółowa instrukcja jest na stronie internetowej szkoły.

Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie zostało założone w 1991 roku. Jego absolwentami jest ponad 200 aktorów, których można oglądać na scenach całego kraju.

[rekrutacja do studium aktorskiego]

Źródło i foto: UM Olsztyna

Dodaj komentarz