Od soboty w Krakowie festiwal „Wawel o zmierzchu”

W poprzednich latach festiwalowe koncerty odbywały się o zmierzchu na rozświetlonych dziedzińcach Zamku Królewskiego na Wawelu. Fot. wawel.krakow.pl

Szymon Nehring – zwycięzca 15. Międzynarodowego Konkursu im. Artura Rubinsteina i finalista 17. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – wystąpi w sobotę na koncercie inaugurującym festiwal „Wawel o zmierzchu”. Młody pianista zagra utwory Chopina i Brahmsa.

Podczas pięciu koncertów zabrzmią utwory polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Grażyny Bacewicz, Krzysztofa Pendereckiego. Wystąpią m.in. skrzypkowie Daniel Stabrawa i Piotr Pławner, pianista Marek Szlezer, sopranistka Iwona Socha i bas-baryton Przemysław Firek, fleciści Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz.

Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku w każdą sierpniową sobotę publiczność będzie mogła oglądać transmisje na żywo w wawelskich mediach społecznościowych.

15 sierpnia w stulecie Bitwy Warszawskiej na Dziedzińcu Arkadowym Zamku, na koncercie odbywającym się pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego, zabrzmią polskie pieśni patriotyczne.

Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej zapowiedział, że koncert ten będzie dostępny dla publiczności, choć ze względów sanitarnych w ograniczonym gronie.Źródło:

Dodaj komentarz