Muzeum na Majdanku i w Bełżcu będzie można już zwiedzać z przewodnikiem

To oferta dla zorganizowanych grup i indywidualnych zwiedzających. Zwiedzanie z przewodnikiem zostało wstrzymane przez epidemię koronawirusa.

Wynajęcia przewodnika po Państwowym Muzeum na Majdanku oraz Muzeum i Miejscu Pamięci w Bełżcu będzie możliwe od wtorku, 7 lipca. – Oferta skierowana jest zarówno do grup, jak i osób indywidualnych – informuje.

Krzysztof Stanek z muzeum na Majdanku i zaznacza: – W przypadku grup zorganizowanych jeden przewodnik może oprowadzać maksymalnie 10 osób. Istnieje możliwość podzielenia większej grupy i skorzystania z kilku przewodników.

Rezerwacji można dokonywać telefonicznie dzwoniąc do placówek, lub mailowo. Trzeba jednak zgłosić chęć wynajęcia przewodnika z tygodniowym wyprzedzeniem.

– W Państwowym Muzeum na Majdanku odwiedzający indywidualni mogą skorzystać z usługi przewodnickiej w ramach zwiedzania organizowanego w turach od wtorku do niedzieli o godzinie 11 i 13 – dodaje Stanek.

Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób, a wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana. Stanek dodaje, że każdy z odwiedzających muzeum na Majdanku i w Bełżcu powinien mieć na twarzy maseczkę.

  • foto:Maciej Kaczanowski
  • Za:
Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz