Majchrowski (dawniej PZPR) poparł Kosiniaka-Kamysza z PSL (dawniej ZSL) jako kandydata na prezydenta RP (dawniej PRL)

Prezydent Krakowa oficjalnie poparł kandydaturę Władysława Kosiniaka-Kamysza

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski poparł w czwartek szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza jako kandydata na prezydenta RP. „Sądzę, że byłby naprawdę znakomitym prezydentem Rzeczpospolitej” – powiedział o prezesie PSL Majchrowski.

Podczas czwartkowego briefingu prasowego przed urzędem miasta prezydent Krakowa podkreślił, że od wielu lat współpracuje z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, który karierę polityczną zaczynał od samorządów i do rady miasta startował z klubu Majchrowskiego – Przyjazny Kraków.

Prezydent Krakowa zwrócił uwagę, że szef ludowców ma doświadczenie w samorządowe, parlamentarne i rządowe. „Merytorycznie jest osobą przygotowaną w pełni do tego, aby pełnić urząd prezydenta RP” – powiedział Majchrowski.Prezes PSL, kandydat w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas wspólnej konferencji prasowej w Krakowie. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk Prezes PSL, kandydat w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas wspólnej konferencji prasowej w Krakowie. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Ocenił też, że prezes PSL łączy, a nie dzieli, przez co może na niego zagłosować zarówno elektorat miejski, jak i wiejski oraz małomiasteczkowy. To według Majchrowskiego kandydat zarówno dla lewicy – z wyjątkiem tej skrajnej, jak i prawicy – z wyjątkiem tej skrajnej.

„Jest osobą, która w sposób rzetelny, mądry łączy wszystkich (…). Sądzę, że byłby naprawdę znakomitym prezydentem Rzeczpospolitej” – podsumował Majchrowski.

Z kolei prezes PSL podkreślał, że zasadniczą sprawą jest dla niego współpraca i budowanie w różnorodności wspólnoty. „Bez współpracy między rządem, prezydentem i samorządowcami nie przejdziemy przez kryzys gospodarczy ani kryzys zdrowotny, a te dwa kryzysy wciąż nas bardzo dotykają” – stwierdził szef ludowców.

Źródło:

Za: TVP3 Kraków

Dodaj komentarz