„Dbamy o pamięć wydarzeń 1920 r.” Bp Kamiński o figurze Matki Bożej Łaskawej

Ojciec Święty, będąc w 1999 r. na terenie naszej diecezji, w dwóch wypowiedziach przypomniał nam, że wydarzenia 1920 r. i pamiątki z tego terenu zostały powierzone nam w swoiste dziedzictwo – mówił w Polskim Radiu 24 biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński.

Bp Kamiński nawiązał do wizyty Jana Pawła II w 1999 r. w Radzyminie i zobowiązania, które papież wówczas nałożył na diecezję warszawsko-praską, aby kultywowała pamięć o wydarzeniach roku 1920 i o ofierze polskich żołnierzy. Zwrócił uwagę, że decyzja następcy św. Piotra nie była przypadkowa.„To jest jedyny taki cud na świecie”. Ewa Storożyńska o wydarzeniach 1920 roku

„Karol Wojtyła był równolatkiem wydarzeń 1920 r. Jego ojciec, który był uczestnikiem kampanii roku 1920, najpierw dziecku, a potem dorosłemu synowi mówił, jakie to miało znaczenie” – powiedział biskup w homilii podczas mszy św. w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły w parafii w Radzyminie. 

W wojsku było wielu ludzi, którzy nie sprzyjali tej idei nie chcieli przyjąć do wiadomości, że ta interwencja boża była, że ukazanie się Matki Bożej Łaskawej było faktem, są tych wydarzeń bardzo liczne świadectwa – przypominał biskup.

Matka Boża Łaskawa, zwana również Strażniczką Polski znajdzie miejsce przy budowanej świątyni na obrzeżach Radzymina. Biskup zapowiadając powstanie statui podkreślił, że „powstaje ona dzięki ofiarom wiernych, z tzw. wdowiego grosza, jako wyraz szlachetności serc”.

źródło: https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2516482

Get involved!

Comments

No comments yet