Dzwon „Głos Nienarodzonych”

Dzwon „Głos Nienarodzonych”„Głos Nienarodzonych” to inicjatywa, której nadrzędnym celem jest podejmowanie aktywności do obrony życia ludzkiego. Zgodnie z tym zamysłem jednym z najważniejszych przeznaczeń dzwonu będzie jego ścisłe powiązanie z marszami organizowanymi w imię poszanowania życia człowieka od samego poczęcia. Pierwszego uderzenia ma dokonać Papież Franciszek w Rzymie na Placu Św. Piotra. Dzwon będzie stacjonował na Podkarpaciu i będzie uczestniczył w „Marszach za Życiem” w całej Polsce.

Dzwon nawołujący do ochrony nienarodzonych to istotny elementem w mających miejsce w całej Polsce manifestacjach. Zapisane na dzwonie słowa obrońcy życia, bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „życie dziecka zaczyna się pod sercem matki”, a także przykazanie Boże „nie będziesz zabijał” to treści, które będą przemawiać w imieniu wszystkich tych, którzy nie mają prawa głosu. Będzie to głos nienarodzonych.

„Głos Nienarodzonych” to dzwon nawołujący do ochrony nienarodzonych.Podczas odlania dzwonu w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego obecni byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Źródło: TVP 3 Rzeszów-Aktualności

Dodaj komentarz