Dekomunizacja Powązek Wojskowych w Warszawie

Na stronie CITIZENGO pojawiła się petycja do władz Rzeczpospolitej Polskiej o dekomunizację Powązek Wojskowych. Petycja została opublikowana przez Tadeusza Płużańskiego, prezesa Fundacji „Łączka”, sprawującą opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce.

To wstyd, dla rzekomo niepodległego PAŃSTWA, aby na Cmentarzu Chwały Polskiego Oręża, razem z Bohaterami zrywów powstańczych XIX wieku, Bohaterów Bitwy Warszawskiej, Żołnierzy września 1939, Powstańców Warszawskich leżeli komunistyczni bandyci, słudzy i szpiedzy imperium sowieckiego.

We wstępie petycji możemy przeczytać:

Do najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej

My, niżej podpisani, apelujemy do najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej o prawo i sprawiedliwość. Cmentarz Powązki Wojskowe w Warszawie to wyjątkowa polska nekropolia.

Taki charakter miała w wolnej, niepodległej II Rzeczpospolitej, bo po 1945 r. została – jak cała Polska – zawłaszczona przez komunistów. Ten stan trwa do dziś. Nielegalna, bo narzucona nam przez sowietów siłą, nigdy nie wybrana przez Polaków komunistyczna władza przejęła przede wszystkim Aleję Zasłużonych, gdzie nadal spoczywają ludzie Moskwy, jak współautor antysemickiej nagonki w 1968 r. i masakry robotników na Wybrzeżu w 1970 r. Władysław Gomułka; wiceszef bezpieki, twórca i pierwszy komendant Milicji Obywatelskiej Franciszek Jóźwiak; czy tzw. prezydent, a naprawdę naczelny zbrodniarz Bolesław Bierut – główny morderca Żołnierzy Wyklętych, który podpisał na nich tysiące wyroków śmierci. Na polskiej nekropolii spoczywają także np. szefowie antypolskiej, komunistycznej bezpieki: Stanisław Radkiewicz, Roman Romkowski, Mieczysław Mietkowski, Jan Ptasiński, Konrad Świetlik, Jakub Berman, Julia Brystiger. Funkcjonariusze przymusu bezpośredniego: Anatol Fejgin, Stanisław Łyszkowski, czy Marian Stróżyński. Krwawi sędziowie: Józef Badecki, Marian Frenkiel, Władysław Garnowski, Leo Hochberg, Teofil Karczmarz, czy Bronisław Ochnio. Krwawi prokuratorzy: Stanisław Zarako-Zarakowski, Henryk Holder, czy Henryk Ligięza. Wśród wymienionych są oprawcy polskich bohaterów (…)

Dalej w petycji wymienieni są inni bandyci i komuniści którzy, jak naszybciej, powinni być przeniesieni w inne miejsce. W petycji możemy poczytać o ich „zasługach dla umacniania władzy ludowej”.

Na chwilę obecną petycja posiada 2910.

Potrzebny jest TWÓJ PODPIS który można złożyć pod tym linkiem: https://citizengo.org/pl/201365-dekomunizacja-powazek-wojskowych-w-warszawie

HeMo

źródło: https://citizengo.org/pl/201365-dekomunizacja-powazek-wojskowych-w-warszawie

https://youtu.be/orFvL7QzArk

6 komentarzy do wpisu „Dekomunizacja Powązek Wojskowych w Warszawie”

Dodaj komentarz