Czy mandat radnego Janusza Rewersa może zostać wygaszony?

Kabareciarz Janusz Rewers został radnym Zielonej Góry nie dla zgrywy. Hasło jego kampanii wyborczej „Zielona Góro, zróbmy to z kulturą” w przewrotny sposób wskazywało na intencje i zamierzenia przyszłego radnego. Finansowe wsparcie stowarzyszeń kulturalnych, wskrzeszenie grudniowego Festiwalu Kabaretu, remont amfiteatru oraz powołanie do życia projektu Festiwal Wina i ożywienie kulturalne miasta, to oczywiście nie jedyne priorytety związanego od 25 lat z Zieloną Górą artysty. Być może jednak nie będzie dane mu dalej pracować dla dobra mieszkańców z pozycji członka rady miasta. Jego mandat radnego może zostać wygaszony. Na posiedzeniu komisji statutowo-regulaminowej pojawił się bowiem projekt uchwały dotyczący wygaszenia mandatu. Decyzji jeszcze nie ma z powodu równomiernego rozłożenia głosów za i przeciw. Janusz Rewers poinformował lokalną społeczność o zaistniałej sytuacji. Odbiera to jako nagonkę na jego osobę z powodu intensywnie  prowadzonych działań w obronie amfiteatru. Nie zamierza odpuścić, zdecydowanie postanowił wypełnić zobowiązania wobec wyborców najlepiej jak potrafi. Jeżeli uchwała wygaszenia jego mandatu zostanie przez radę podjęta, pozostanie odwołanie się na szczeblu wojewódzkim, a w ostateczności sąd. Prezydent miasta wskazuje na inną przyczynę zamieszania z mandatem radnego. Kontrola oświadczeń majątkowych prowadzona przez przewodniczącego rady miasta wykazała nieścisłości w kwestii zamieszkania radnego. „Przepisy prawa mówią, że wyprowadzenie się przez radnego z gminy, w której został wybrany, powoduje wygaśnięcie jego mandatu”. To wywołuje zdziwienie Janusza Rewersa, który po wyjaśnieniu błędu związanego z adresem zamieszkania na oświadczeniu majątkowym złożył w grudniu konieczną korektę. Czyżby to był  znakomity pretekst do pozbycia się niewygodnego człowieka z rady miasta? Czy może raczej wieloletni związek zawodowy i prywatny z miastem nie jest wystarczającym powodem aby działać dla dobra jego mieszkańców?
Więcej na stronie:

Na podstawie gazetalubuska.pl