Czy Gdański IPN został pominięty podczas setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku?

Szef gdańskiego oddziału IPN Mirosław Golon zarzuca władzom miasta pominięcie roli Instytutu Pamięci Narodowej przy organizacji i przebiegu uroczystości obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku. – podaje portal gdansk.tvp.pl (https://gdansk.tvp.pl/46621673/czy-ipn-zostal-wykorzystany-podczas-obchodow-w-pucku). W wydanym we wtorek „komentarzu specjalnym” czytamy, że „naukowy i dydaktyczny wkład Instytutu Pamięci Narodowej został instrumentalnie wykorzystany bez informacji zwrotnej w postaci podziękowań i podkreślenia roli Instytutu w trakcie uroczystości”.

Według Golona władze miasta Puck, wbrew wcześniejszym uzgodnieniom, nie dopuściły do wystąpienia prezesa IPN dr Jarosława Szarka w trakcie odsłaniania tablicy ku czci pomorskiego działacza niepodległościowego Antoniego Miotka, nota bene ufundowanej ze środków IPN.

Jak podaje portal, temu stanowisku zdecydowanie przeciwstawia się burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska, która powołuje się przy tym na treść korespondencji e-mailowej z gdańskim IPN oraz informuje, że logo IPN pojawiło się na każdym zaproszeniu czy plakacie wśród sponsorów imprezy.

Fot. 1bumer, Wikipedia

Dodaj komentarz