„Chcemy udowodnić, że życzliwość jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych”

Uczniowie gdyńskich liceów postanowili namówić internautów do kulturalnych zachowań oraz do zaniechania pełnych nienawiści wypowiedzi w sieci – czytamy w portalu gdynia.naszemiasto.pl (https://gdynia.naszemiasto.pl/kochaj-nie-hejtuj-czyli-kampania-gdynskich-licealistow/ar/c1-7600163).

Do akcji pod hasłem „Kochaj, nie hejtuj” udało im się namówić znane postacie życia kulturalnego i sportowego – wśród nich m.in. aktorki: Martę Żmudę-Trzebiatowską, Ewę Błaszczyk i Magdalenę Boczarska, oraz ich kolegę po fachu Tomasza Karolaka, a ponadto mistrzynię olimpijską w pływaniu Otylię Jędrzejczak, a także Bartosza Ostałowskiego, Łukasza Jakóbiaka, Marka Wikierę, Jakuba B. Bączka, Aleksandrę Pogorzelską, Pawła Cieślaka oraz Macieja Kautza.

Chcemy udowodnić, że życzliwość jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych oraz pokazać, jak cenne jest , że każdy z nas jest inny. Zachęcamy do pozytywnego nastawienia, inspirujemy ludzi do pokonywania ich własnych barier oraz pomagamy im w odzyskaniu przez nich poczucia własnej wartości – mówi cytowana przez portal Marta Laskowska, uczennica II LO w Gdyni.

Kampania realizowana jest w ramach projektu społecznego „Be Positive Be Active” i olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Gdyńscy licealiści współpracują tutaj ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego.

W ubiegłym roku pomysłodawcy projektu „Be Positive Be Active” przeprowadzili w kilku miastach w Polsce, m.in. w Gdańsku, akcję „Dance For Kidness 2019”, w ramach której, aby pokazać pozytywne nastawienie do życia, po prostu tańczyli na ulicy i zachęcali do tego innych.

Oprac. ŁC

Obraz Pixelkult z Pixabay

Dodaj komentarz