Bytom – jakie dalsze losy remizy na ul. Strażackiej 3 ?

fot. Życie Bytomskie

Jak podaje Życie Bytomia, w poniedziałkowym wydaniu, ważą się losy zabytkowego – i bardzo ładnego budynku straży pożarnej – pochodzącego z 1874 roku!

Jak dalej czytamy w artykule – komenda PSP leży niecałe 200 metrów od centrum miasta – budynek należy do Skarbu Państwa – a w jego sprawie ma podjąć decyzję wojewoda.

Budynek jest niezwykle atrakcyjny – jego powierzchnia użytkowa to 1749 metrów kwadratowych. W artykule jest podanych bardzo wiele szczegółowych danych – które u potencjalnych inwestorów mogą powodować wysokie emocje.

Bytom nie ma szczęścia jednak do prywatnych inwestorów ponieważ kilka poprzednich transakcji nie skutkowało odnowieniem, teraz już bardzo zniszczonych, budynków.

Radny Maciej Bartków poinformował jednak o ciekawej inicjatywie… przekształcenia budynku w… muzeum miejskie – jakiego Bytom nie posiada.

To mógłby być strzał w dziesiątkę. Choć gazeta podaje, że remont budynku kosztowałby krocie, to jednak można by połączyć przyjemne z pożytecznym – a wodze fantazji można wypuścić bardzo daleko.

Będziemy przyglądać się sprawie.

M.Sz.

źródło: Życie Bytomskie – 10.02.2019