Biblioteka Raczyńskich znów dostępna dla czytelników

W poniedziałek, 30 listopada dla czytelników ponownie otwarta zostanie Biblioteka Raczyńskich. Odwiedzający nadal muszą przestrzegać wytycznych sanitarnych. W każdej placówce wyznaczony jest limit osób, mogących jednocześnie przebywać na terenie biblioteki. 

Zdjęcie przedstawia biblioteczne półki z książkami. - grafika artykułu
W poniedziałek, 30 listopada dla czytelników ponownie otwarta zostanie Biblioteka Raczyńskich

Czytelnicy, którzy odwiedzą bibliotekę, tak jak przed zamknięciem, będą mieli wolny dostęp do półek. Wznowione zostają także usługi Książka dla seniora i Czytanie bez barier. Czytelnia będzie działać na dotychczasowych zasadach, tj. wymagana jest rezerwacja godziny i materiałów bibliotecznych. 

Godziny otwarcia biblioteki pozostają bez zmian. Informacje o ewentualnych zamknięciach filii z powodów losowych będą zamieszczane na stronie internetowej placówki, w zakładkach Filie i Komunikaty. Czas zwrotu materiałów bibliotecznych, których pierwotny termin przypadał w okresie zamknięcia, został przedłużony do 7 grudnia.

Odwiedzający bibliotekę nadal muszą przestrzegać wytycznych sanitarnych. W budynku należy zasłaniać usta i nos, zachowywać dystans oraz dezynfekować ręce dostępnymi środkami. 

– W każdej placówce wyznaczony jest limit osób, mogących jednocześnie przebywać na terenie biblioteki. W związku z tym prosimy, by skrócić maksymalnie czas wizyty i pozwolić skorzystać z naszej oferty jak największej liczbie czytelników – apelują pracownicy Biblioteki Raczyńskich.  

Według wcześniejszego projektu rozporządzenia Rady Ministrów biblioteki miały pozostać zamknięte do 27 grudnia. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. 

– Serdecznie dziękujemy za Państwa poparcie i głosy w konsultacjach, które przyczyniły się zmiany zapisu w rozporządzeniu i pozwolą na nasze spotkanie – czytamy na stronie biblioteki.

Informacje o grudniowych wydarzeniach, które będą odbywać się na terenie Biblioteki Raczyńskich oraz inne aktualności można znaleźć na stronie internetowej

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/biblioteka-raczynskich-znow-dostepna-dla-czytelnikow,156233.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz